REKLAMA

Minister Wawrzyk kandydatem Solidarności i Sejmu na Rzecznika Praw Obywatelskich

Poseł z województwa świętokrzyskiego i wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk otrzymał rekomendację związku zawodowego Solidarność na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Z kolei w czwartek jego kandydaturę przegłosował Sejm RP. Przypomnijmy,  że Wawrzyk ma biuro poselskie w Końskich, a mieści się ono w skrzydle pałacowym w Parku Miejskim w siedzibie… lokalnej delegatury Solidarności. 

REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu Minister Wawrzyk otrzymał oficjalną rekomendację od Solidarności i poparcie od jej przewodniczącego Piotra Dudy –„To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wyzwanie. Zawsze uważałem się za człowieka Solidarności. Zawsze starałem się kierować jej wartościami. NSZZ „Solidarność” to najważniejsza i największa organizacja walcząca o prawa człowieka nie tylko w Polsce. Bez Solidarności nie byłoby wolności. Bez Solidarności nie moglibyśmy sami dokonywać wyborów. W przypadku wyboru na RPO, właśnie ideały Solidarności będą determinowaly moją pracę dla Wszystkich Obywateli” – mówi wiceminister Piotr Wawrzyk.

REKLAMA

O wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich decyduje w uchwale Sejm za zgodą Senatu. Obecnie RPO jest Adam Bodnar, ale jego kadencja już upłynęła. Nad kandydaturą Wawrzyka w czwartek głosował Sejm RP – 233 posłów poparło ją, a to oznacza, ze w najbliższych dniach procedurą powołania nowego rzecznika ma zająć się Senat. Przypomnijmy, że Piotr Wawrzyk jest oficjalnym kandydatem na to stanowisko z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *