REKLAMA

Misja Końskie. Gra planszowa ma promować gminę [wideo]

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszli pracownicy Referatu Kultury i Sportu w koneckim magistracie oraz Centrum Informacji Turystycznej w Końskich. Dzięki ich działaniom powstała gra planszowa – „misja Końskie”. 

REKLAMA

Całą grę obmyśliły Sylwia Fatalska z Urzędu Miasta i Gminy w Końskich oraz Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej. Ma ona charakter rozrywkowy, ale i edukacyjny, ponieważ opowiada o najważniejszych miejscach dla Konecczan –„Gra jest grą planszową. Dosyć tradycyjną z pionkami i kostką. Kolejni gracze, a może być ich czworo rzucając kostką poruszają się po polach planszy […] Gra jest taką grą promocyjną – chcieliśmy przemycić możliwość pokazania zabytków koneckich. Jest więc między innymi Oranżeria Egipska, cały nasz konecki park, ale i takie miejsca, które warto odwiedzić i o których turyści nie powinni zapomnieć np. Biblioteka, Pływalnia Miejska, czy Kolegiata Świętego Mikołaja. Zależało nam by poprzez grę spopularyzować miejsca, które są atrakcyjne w naszym mieście. A w związku z tym, że do gry dołączony jest również plan miasta to turyści mogą do tych miejsc po prostu dotrzeć” – mówi nam Magdalena Weber z Centrum Informacji Turystycznej w Końskich.

REKLAMA

Planszową rozgrywkę wygrywa ten kto jako pierwszy pokona pełen przeszkód tor pomiędzy najważniejszymi miejscami w mieście. Jak jednak mówią twórczynie najważniejsze tutaj są: edukacja o atrakcjach miasta i promocja tych miejsc. Dla wszystkich, którzy chcieliby nabyć grę „misja Końskie” mamy jednak złą wiadomość – jest to materiał promocyjny gminy, a ta nie ma możliwości by go sprzedawać. Będzie ona jednak rozdawana przy różnych okazjach. Ostatnio  „misję Końskie” otrzymał każdy z uczestników ferii zimowych z Biblioteką Publiczną.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *