REKLAMA

Mistrz boksu z Końskich Jerzy Plaskota uhonorowany podczas bokserskich targów [zdjęcia]

W ubiegły weekend w Kielcach odbyły się targi bokserskie, na które zjechali najsłynniejsi polscy pięściarze. Zaproszony został na nie także konecczanin Jerzy Plaskota, niegdyś mistrz regionu w tym trudnym sporcie. 

REKLAMA

Plaskota był mistrzem okręgu kielecko-radomskiego w boksie. Jako zawodnik Błętkitnych Kielce w jednym teamie ze słynnym Leszkiem Drogoszem oraz Zenonem Szepecińskim wywalczył w latach 1957-1960 awans najwyższej, 1 ligi bokserskiej w Polsce. W początkowej fazie kariery był zawodnikiem Stali Końskie.

REKLAMA

Konecki mistrz na bokserskie targi do Kielc został zaproszony przez prezesa Polskiego Związku Boksierskiego Grzegorza Nowaczyka w związku z Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego. Tam miał swój krótki wykład, podczas którego wspominał jak pięściarstwo wyglądało w czasach tuż powojennych.

„Swoją przygodę z boksem rozpocząłem w 1955 roku na tzw. „Budowie” dzisiejszej ZSP nr 2. To tam poznałem trenera sekcji bokserskiej – Mariana Borowicza. Pierwsza walka nie należała do łatwych, ale absolutnie mnie nie zraziła do pięściarstwa. Po krótkim czasie sekcję objął – Ryszard Zając, trener z Kielc i to on bardziej zainteresował się mną i zaczął mnie trenować, dostrzegając „materiał” na pięściarza, wtedy miałem jakieś niecałe 16 lat. W 1957 roku trafiam na Mistrzostwa Okręgu Kielecko – Radomskiego i tam wygrywam 3 walki, zdobywając Mistrzostwa” – mówi mistrz z Końskich Jerzy Plaskota.

Oprócz niego na targach zawitały wielkie gwiazdy tego sportu jak Marian Kasprzyk, Andrzej Gołota, Jerzy Rybicki, Tomasz Adamek, Albert Sosnowski, Krzysztof Głowacki, Paweł i Grzegorz Skrzecz, Mariusz Wach, Leszek i Krzysztof Kosedowscy, Andrzej Wawrzyk, Kazimierz Adach, Kamil Szeremeta, Henryk Petrich, Albert Sosnowski, Janusz Zarenkiewicz, Łukasz Różański, Ryszard Tomczyk, Tomasz Borowski, Kazimierz Szczerba i Aleksy Kuziemski.

Zdjęci (Paweł Kubiak, konecki.powiat.pl):

REKLAMA

2 thoughts on “Mistrz boksu z Końskich Jerzy Plaskota uhonorowany podczas bokserskich targów [zdjęcia]

  1. lutek pisze:

    zdrowia Panie Jurku

  2. aaa pisze:

    znam go osobiście SUPER FACET ,ZDRÓWKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *