REKLAMA

Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych odbędzie się w Końskich

W sobotę 16 października w Pływalni Miejskiej w Końskich będzie miał miejsce Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. To impreza dla osób z niepełnosprawnościami umysłowymi. Udział w zawodach weźmie około 80 zawodników. Ceremonię otwarcia przewidziano na godzinę 12:00. 

REKLAMA

Mityng organizują Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk. Wydarzenie wspierają jednostki: Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Zarząd Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi z Końskich, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki oraz Województwo Świętokrzyskie.

REKLAMA

Do Końskich przyjedzie około 80 zawodników, 35 trenerów, a także liczna grupa wolontariuszy. Każdy zawodnik może wystartować w dwóch konkurencjach indywidualnych i jednej sztafecie –„Swój udział zapowiedzieli zawodnicy i trenerzy z terenu całego województwa Świętokrzyskiego. Pragniemy by ta impreza stała się sportowym świętem dla naszych zawodników i mieszkańców Końskich, by przyniosła wiele wrażeń i niezapomnianych chwil” – mówi nam Jacek Janus, organizator imprezy z ramienia Klubu Olimpiad Specjalnych Olimpijczyk.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *