REKLAMA

MJM zaprasza na nową sztukę ‚Amadeusz’. U nas do wygrania bilet

Już w sobotę 26 października Agencja Artystyczna MJM z Końskich zaprasza wszystkich miłośników kultury do Teatru Powszechnego w Radomiu na sztukę „Amadeusz”. U nas do wygrania jeden bilet. Wyjazd z Końskich zaplanowano na 15:30, a koszt to 90 złotych od osoby. 

REKLAMA

Poniżej prezentujemy opis sztuki:
AMADEUSZ- Cudowny dzieciak obdarzony boskim talentem. Popełniający gafę za gafą. Nienawykły do dyplomacji. Za nic mający konwenanse. Nieokrzesany, ale ujmujący i szczery. Nonszalancki. Ekscentryczny. Bezkompromisowy. Wolfgang Amadeusz Mozart. Muzyczny geniusz wszechczasów. Jego wybitny talent w równej mierze budził zachwyt, co był źródłem niepohamowanej zawiści.

REKLAMA

Któregoś dnia ów bezczelny, piekielnie uzdolniony młodzik niespodziewanie pojawia się w życiu Antonio Salieriego – szacownego, poważnego kompozytora, cesarskiego kapelmistrza, który swojej pozycji dorobił się po latach żmudnej, wytężonej pracy. To spotkanie na zawsze odbierze spokój utytułowanemu mistrzowi i stanie się jego przekleństwem.

Salieri, obsesyjnie zazdrosny o niezwykły talent, przerażony własną przeciętnością odbitą w geniuszu Mozarta, zaczyna go osaczać siecią intryg i kłamstw. Nie zawaha się przed niczym, by zniszczyć rywala…

Ta fikcyjna literacka wizja stosunków obu kompozytorów przemawia do widzów, bo porusza kwestie nie tylko rywalizacji, ale także zazdrości, zawiści i strachu przed tym „lepszym”. Przez to samo nabiera wartości ponadczasowej. Przesłanie na dziś: nie zazdrość. Nie bądź chory z zawiści i nienawiści. Będziesz cierpiał.

Rezerwacje oraz szczegółowe informacje – Tel. 669 636 293 lub [email protected] 

Konkurs został zakończony.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *