REKLAMA

MJM zaprasza na Warmię i Mazury!

Agencja Artystyczna MJM po wielu utrudnieniach związanych z pandemią ponownie zaprasza konecczan do teatrów oraz na wycieczki. W sierpniu będzie miała miejsce trzydniowa wyprawa na Warmię i Mazury. To połączenie aktywne zwiedzania oraz błogiego wypoczynku. Zapisy na wycieczkę, która odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia już trwają – tel. 669 636 293. Wszystkie szczegóły znajdziecie także poniżej. 

REKLAMA

W programie wycieczki między innymi zwiedzanie pół Bitwy pod Grunwaldem, ale i spływ niezwykle efektownym kanałem Ostródzko-Elbląskim „Szlakiem Trzech Pochylni”. Uczestnicy zwiedzą także Olsztynek, a w nim wieżę ciśnień. Pojawią się na najwyższym wzniesieniu północno-wschodniej Polski, czyli na Dylewskiej Górze. Wycieczka zawędruje do samej Ostródy, a w planie jest choćby oglądanie tamtejszego Zamku Krzyżackiego.

REKLAMA

Miłośników przyrody zadowoli spacer ścieżką edukacyjną „Rezerwatu Sosny Taborskiej”. Grupa odwiedzi także Lidzbark Warmińśki i tamtejszy Zamek Biskupów.

Popołudnia mają być relaksem w Natural Hotel (***) – miejscu o wysokim standardzie. Eko Hotel zlokalizowany jest w sercu Rezerwatu Sosen Taborskich, nad samym brzegiem jeziora Szeląg Wielki uznawanym za jedno z najczystszych w Polsce. Z tego powodu hotel zapewnia  gościom bezpieczne kąpiele na hotelowej piaszczystej plaży. Obiekt jest w pełni klimatyzowany, a na gości czekają 73 nowoczesne pokoje jedno i dwuosobowe oraz studio i apartamenty o wysokim standardzie. Posiada też dużą restaurację w ogrodach z widokiem na jezioro i serwującą wyśmienite dania, a także obszerny teren blisko plaży wraz z infrastrukturą rekreacyjną. Hotel posiada własną plażę na wyspie!

Zobaczcie kilka zdjęć z hotelu i z planowanych do odwiedzenia miejsc, a poniżej galerii znajdziecie szczegółowy program wyjazdu:

Agencja Artystyczna MjM w Końskich
ZAPRASZA na długo oczekiwaną Wakacyjną 3. dniową Wycieczkę
„WARMIA-MAZURY 2021”

Trasa: OLSZTYNEK- GRUNWALD- OSTRÓDA- REJS KANAŁEM OSTRÓDZKO-ELBLĄSKIM „SZLAKIEM TRZECH POCHYLNI”
-DYLEWSKA GÓRA- REZERWAT SOSNY TABORSKIEJ- LIDZBARK WARMIŃSKI

Szczegółowy program

16.08.2021 – Zbiórka uczestników w Końskich – przystanek przy ul. Granata (obok Sklepu Żelaznego) o godz. 6:30. Przejazd w kierunku Olsztynka.
Godz. 12:00– Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie krótkiego zwiedzania Rynku, Muzeum Stalag IB Hohenstein, w którym przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii przedstawiamy historię obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein i Olsztynka. Wejdziemy również na wieżę widokową – Olsztynecka Wieża Ciśnień jest niewątpliwie wyjątkowym zabytkiem. Została wybudowana w 1906 roku i bardzo wyraźnie akcentuje się w krajobrazie miasta. Jej konstrukcja zawiera nowatorskie rozwiązania architektoniczne z zachowaniem tradycyjnej bryły w kształcie grzybka. Przejazd do Grunwaldu i zwiedzanie Pola Bitwy. To tam w 1410 roku rozegrała się jedna z największych bitew w średniowiecznej Europie. Starcie odbywało się pomiędzy zakonem krzyżackim, a rycerstwem polskim i litewskim. Walka zakończyła się przegraną Krzyżaków. Co roku odbywa się tu inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, co pozwala pamiętać o poległych tam rycerzach oraz znaczeniu historycznym jakim było przerwanie ekspansji Krzyżaków na ziemiach polskich.
Godz. 16:00 – Przejazd do HOTELU NATURAL *** Zakwaterowanie w klimatyzowanych pokojach 2 osobowych.
Godz. 17:00 – Kolacja (bufet) – 2 rodzaje zup, dania gorące do wyboru, sałatki, przystawki, desery, kawa, herbata, napoje.
Czas wolny na terenie hotelu. Odpoczynek. Nocleg.

17.08.2021 – Śniadanie (bufet)
Godz. 9:00 – spotkanie z przewodnikiem i wyjazd na wycieczkę do Ostródy.
Trasa spacerowa z quizem z nagrodami (około 2 godziny) – „Tajemnice Starej Ostródy”- Zamek Krzyżacki znany z pobytu cesarza Napoleona Bonaparte przez 40 dni, Stare Miasto z ciekawym trójkątnym Rynkiem i kościołem gotyckim, w którym pastorem między innymi był Gustaw Gizewiusz (od jego nazwiska ma swoją nazwę Giżycko). Następnie przejazd do Buczyńca, gdzie o godz. 12:00- rozpoczyna się REJS po Kanale „Szlakiem Trzech pochylni”.
Trzygodzinny rejs rozpoczyna się i kończy w Buczyńcu w samym sercu Kanału Elbląskiego, gdzie zlokalizowana jest Izba Historii Kanału Elbląskiego. Podczas wycieczki statek pokonuje pochylnie w Buczyńcu, Kątach oraz Oleśnicy sześciokrotnie, płynąc początkowo w dół a w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz fotografowania i podziwiania tamtejszej przyrody.
Po rejsie przejazd na Dylewską Górę – najwyższe wzniesienie Wzgórz Dylewskich i jednocześnie całej północno-wschodniej Polski, na Pojezierzu Chełmińsko-Dobrzyńskim, na południe od miasta Ostróda.
Godz. 16:00 – Przejazd do Hotelu.
Godz.17:30 – Kolacja (bufet) – 2 rodzaje zup, dania gorące do wyboru, sałatki, przystawki, desery, kawa, herbata, napoje.
Czas wolny na terenie hotelu. Odpoczynek. Nocleg.

18.08.2021 – Śniadanie (bufet).
Godz. 10:00- wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do Rezerwatu Sosny Taborskiej– spacer ścieżką dydaktyczną.
Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego – zwiedzanie Zamku biskupów warmińskich wraz z przedzamczem, bastionem i basztą, Kolegiata wraz z klasztorem i wikarówką.
Godz. 14:00 – Obiad w Restauracji „BISTRO pod Schodami” w Lidzbarku. Godz. 15:30 – Wyjazd na miejsce zbiórki.
Planowany powrót około godz. 21:30.

Cena: 800,00 zł/os
Cena zawiera:
* Transport wygodnym autokarem z klimatyzacją (49 miejsc)
* Noclegi (2) w Hotelu *** Natural w Ostródzie w pokojach 2 osobowych z klimatyzacją, bez balkonu.
* Śniadania- bufet (2)
* Kolacja – bufet (2) w Restauracji Hotelu NATURAL.
* Obiad w dniu wyjazdu z deserem i serwisem kawowym.
* Usługa licencjonowanego przewodnika (3 dni)
* Ubezpieczenie NNW
* Podatek VAT/Marża


UWAGA!! DODATKOWY KOSZT STANOWIĄ BILETY WSTĘPU!!!
REJS „Szlakiem 3 pochylni” – (grupowy) 65,00 zł/os
Zamek w Ostródzie, Pole Bitwy Grunwald- 15,00 zł/os
*Płatne u Pilota podczas wycieczki.

Warunkiem przyjęcia rezerwacji jest wpłata ZALICZKI w wysokości 300,00 zł od każdego uczestnika w terminie 7 dni od przyjętej rezerwacji.
Pozostała kwota płatna do dnia 10.08.2021.
WAŻNE! W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie wpłacona zaliczka nie podlega zwrotowi. Możliwość zmiany nazwiska uczestnika.
Szczegóły/Rezerwacje tel. 669 636 293
UWAGA!! Płatności można dokonać również w Pracowni Artystyczno-Ludowej w Końskich przy ul. Pocztowej 2 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, oraz w soboty w godz. 9.00-14.00.

ogłoszenie

REKLAMA

One thought on “MJM zaprasza na Warmię i Mazury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *