REKLAMA

Młoda, pijana kobieta prowadziła auto w Końskich

Wczoraj funkcjonariusze  Policji z Kielc zatrzymali do kontroli drogowej skodę kierowaną przez 23-letnią mieszkankę Końskich. Podczas czynności okazało się, że kobieta nie tylko ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale dodatkowo kieruje autem na ,,podwójnym gazie”.

REKLAMA

Sytuacja miała miejsce w Końskich na ul. Niepodległości. Kieleccy policjanci zauważyli kobietę która kierowała pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci postanowili zatrzymać kierującą i sprawdzić, co jest powodem łamania przepisu. Podczas rozmowy okazało się, że kierująca nie posiada przy sobie prawa jazdy, a kierowany przez nią samochód nie posiada aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Na domiar złego od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi postanowili sprawdzić również, czy 23-latka posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że w ubiegłym roku kobieta straciła prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu i posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Auto którym kierowała 23-latka zostało odholowane na policyjny parking, a jej sprawą po raz kolejny zajmie się sąd. Kobiecie grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *