REKLAMA

Młody sportowiec z gminy Końskie wystąpi w Australii!

Kamil Ocetek, niepełnosprawny sportowiec mieszkający w Bedlenku koło Końskich zakwalifikował się jako członek Reprezentacji Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” na odbywające się w październiku 2019 roku Mistrzostwa Global Games Federacji INAS-FID w Australii, w Brisbane. Młody sportowiec wylatuje do Australii już 7 października. 

REKLAMA


Kamil Ocetek jest absolwentem  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy koło Końskich. Jest wszechstronnym zawodnikiem, uprawia różne dyscypliny sportowe, ale specjalizuje się w biegach na różnych dystansach. Od 2016 roku jest w kadrze Lekkoatletycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Sprawni Razem”, był też czołowym zawodnikiem drużyny Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy w piłce nożnej. Uzdolnienia Kamila wybiegają poza sport, między innymi pięknie rysuje. Kamil mimo swej niepełnosprawności i ograniczeń finansowych udowadnia, że granice nie istnieją, trzeba mieć tylko mnóstwo siły, chęci i determinacji. Młody niepełnosprawny sportowiec osiągał sukces na arenie wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Był też nagradzany podczas Koneckiej Gali Sportu.

Lot do Australii będzie pierwszym w życiu lotem samolotem Kamila. Start w Mistrzostwach to przygoda życia, a sama kwalifikacja do Reprezentacji Polski to już ogromny wyczyn. Młody sportowiec wylatuje do Australii już 7 października. Trzymamy kciuki za sukces na mistrzostwach!

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *