REKLAMA

Młodzi i starsi stąporkowianie koncertowo witali lato! [fotorelacja]

W niedzielę w Stąporkowie zorganizowano koncert na powitanie lata. W centrum zainteresowania byli w tym przypadku najmłodsi, ale na wydarzeniu znakomicie bawili się także ich rodzice. Każdy kto przybył pod Amfiteatr w Stąporkowie mógł wysłuchać wielogodzinnego koncertu, ale nie zabrakło też znakomitej zabawy oraz nagród. 

REKLAMA

W centrum zainteresowań przybyłych były oczywiście występy artystyczne. Na scenie amfiteatru prezentowali się: Publiczne Przedszkole w Stąporkowie, Niepubliczne Przedszkole “Słoneczko”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Stąporkowie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Stąporkowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. ppor. Karola Niedzielskiego „Dobosza” w Niekłaniu Wielkim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, Zespół Ludowy „Smarkowianki”, Zespół Ludowy z Mokrej, Zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Senioriada”,  Zespół przy KGW Kozia Wola.

REKLAMA

Obok sceny jednak także działo się sporo. Podczas tego upalnego dnia najmłodsi mogli się schłodzić pod prowizorycznymi fontannami wodnymi, które tworzyli dla nich druhowie z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu zorganizowano też stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Końskich, gdzie każdy mógł dowiedzieć się choćby o tym jak bezpiecznie zachowywać się w wakacje, czy nad wodą.

Ważnym elementem „Powitania lata w Stąporkowie” były sołeckie stoiska. Na nich Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Stąporków zaprezentowały piękną sztukę rękodzieła, a ich prace można było nabyć podczas jarmarku. Gospodynie przygotowały także regionalne potrawy.

Również Lasy Państwowe miały swój udział w tym wydarzeniu. Przedstawiciele Nadleśnictwa Stąporków edukowali małych i dużych.

Czynny udział w wydarzeniu brała burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska – między innymi wręczyła ona nagrody uczniom z terenu gminy, a także przedstawicielom Kół Gospodyń Wiejskich, które zwyciężały we wcześniej ogłoszonych konkurencjach.

Z mieszkańcami Stąporkowa przez cały dzień integrował się także poseł na Sejm RP Mariusz Gosek.

Na placu przy Domu Kultury funkcjonowała także bezpłatna strefa dmuchańców. Zobaczcie zdjęcia, które doskonale pokazują jak znakomicie bawiono się podczas niedzielnej imprezy na powitanie lata w Stąporkowie.

Zdjęcia (Gmina Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *