REKLAMA

‚Młodzież Zapobiega Pożarom’ w powiecie koneckim [wideo, zdjęcia]

W piątek miały miejsce powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wiemy już, kto będzie reprezentował powiat konecki w wojewódzkich zmaganiach konkursu.

REKLAMA

Organizatorem tego etapu była Państwowa Straż Pożarna w Końskich, Starostwo Powiatowe i Nadleśnictwo Barycz. W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego.

– „Przedstawiciele z wszystkich gmin, ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-IV i V-VIII, po dwie osoby. Do tego kategoria szkół ponadpodstawowych i tu są wyłonione dwie osoby, jako przedstawiciele wszystkich naszych szkół, które na poziomie międzyszkolnym brały udział” – mówił Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Etap powiatowy zmagań z wiedzą pożarniczą składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy pisali test, a następnie podchodzili do egzaminu ustnego. Tuż po części pisemnej w ramach przerwy strażacy z koneckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przygotowali krótki pokaz dla młodzieży.

– „Jest to ogólnopolski konkurs wiedzy o pożarnictwie. Dotyczy to przede wszystkim wiedzy o ochronie przeciwpożarowej młodzieży i służy pogłębieniu tej wiedzy, którą młodzież zdobyła już w konkursach gminnych” – mówił mł. bryg. Ryszard Stańczak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Uczestników oceniało jury w składzie:

– przewodniczący – Mariusz Zając

– sekretarz – Jarosław Kowalczyk

– członkowie – Adam Kubka, Piotr Sadko, Kamil Kubicki

Po ocenieniu obu części turnieju jury wytypowało uczniów, którzy będą reprezentować powiat konecki podczas etapu wojewódzkiego. Lista laureatów prezentuje się następująco:

I kategoria (szkoły podstawowe, klasy I-IV):

1. Bartosz Olejnik (SP w Rudzie Malenieckiej)

2. Amelia Świercz (SP w Dziebałtowie)

3. Bartosz Ziernik (SP w Kapałowie)

II kategoria (szkoły podstawowe, klasy V-VIII):

1. Amelia Wawrzos (SP w Wilczkowicach)

2. Aleksandra Sak (ZPO w Pomykowie)

3. Joanna Węglińska (SP w Bedlnie)

III kategoria (szkoły ponadpodstawowe)

1. Oskar Domagała (ZSP nr 1 w Końskich)

2. Maria Pachuc (I LO w Końskich)

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *