REKLAMA

Młodzież ze Starego uczy się o przeszczepach [wideo]

Wielokrotnie już informowaliśmy o możliwościach rejestracji w Bazie Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. W najbliższych dniach ponownie będzie można dołączyć do grona osób, które mogą i chcą komuś uratować życie.

REKLAMA

Rejestracja do bazy przeprowadzana będzie podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radoszycach już w najbliższą niedzielę od godziny 17.00 do 20.00. Następnie w przyszły wtorek, czyli 17-go stycznia każdy mieszkaniec Końskich, czy okolic będzie mógł przyjść do I Liceum Ogólnokształcącego, które znajduje się przy ulicy Stoińskiego i tam dokonać rejestracji. Przeprowadzana ona będzie od godzin porannych i jest inicjatywą samych uczniów „Starego Ogólniaka”. –„Dzisiaj trzecie klasy mają prelekcję, a prowadzi je p. Barbara Więcław na temat tego jak zostać dawcą szpiku. Natomiast za tydzień we wtorek odbędzie się finał akcji w naszej szkole. Wszyscy uczniowie będą na czerwono, a osoby chętne będą mogły się zarejestrować jako dawcy. Wpadłam na pomysł, że tak naprawdę niewiele osób z naszej szkoły wie jak wielki dar nosimy w sobie i postanowiłam jakieś kroki przedsięwziąć w tym kierunku.” – powiedzieli nam Agata Maciążek i Łukasz Stępień, uczniowie I LO w Końskich, a zarazem pomysłodawcy i organizatorzy akcji.

REKLAMA

O to by młodzież mogła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców w pełni świadoma zadbała Barbara Więcław – konecka wolontariuszka fundacji DKMS Polska.  Podczas finału WOŚP w Radoszycach, a także w przyszły wtorek w I Liceum to właśnie Barbara Więcław będzie przeprowadzać rejestrację. Zachęcamy do odwiedzania tych miejsc i do zapisów każdego kto jeszcze nie jest w gronie potencjalnych bohaterów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *