REKLAMA

Młynek Nieświński i Trzemoszna mają swoje świetlice! [wideo, zdjęcia]

Od 2020 roku w realizacji były świetlice wiejskie w Młynku Nieświńskim i Trzemosznej w gminie Końskie. Pierwszy wykonawca uciekł z placu budowy, ale ta historia ma właśnie swój szczęśliwy koniec – obiekty czekają już tylko na oficjalny odbiór.

REKLAMA

„Obiekty są kompletnie gotowe, przygotowane na przyjęcie samych zainteresowanych. Brakuje nam już tylko paru drobiazgów, w tym włączenia do sieci energetycznej. One są według jednego wzorcowego projektu, przypominają nieco polski dworek i myślę, że będą funkcjonalnie odpowiadały potrzebom tych miejscowości. Są szyte na miarę, nieprzewymiarowane” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Świetlice mają być centrum życia kulturalnego i społecznego wiosek –„Te obiekty składają się z dużej sali centralnej z niewielkim zapleczem kuchennym, toaletowym, magazynkiem. Na spotkania samej społeczności wiejskiej i różnego rodzaju wydarzenia związane z pielęgnowaniem tradycji wiejskich, a może i na imprezy rodzinne typu komunie, osiemnastki będą mogły być użyczane. To będzie służyło lokalnej społeczności” – mówi burmistrz Obratański.

Przypomnijmy, że gmina Końskie realizuje jednocześnie wielki projekt rewitalizacji wsi, który zakłada budowę lub przebudowę jeszcze ośmiu innych świetlic wiejskich na swoim terenie. One wszystkie osiągnęły już stan zero. Wykonawcą wszystkich budynków jest firma Family Invest Stachera.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Młynek Nieświński i Trzemoszna mają swoje świetlice! [wideo, zdjęcia]

 1. Zaoczny pisze:

  Sołtys prawie dwudziestu lat sprawdził się tej roli na koniec swoich kadencji rozgrzebał miasto zapomniał że był burmistrzem miasta, miasta , miasta i gminy. Betonoza rynku .Sielpia trwa ta rewitalizacja tyle lat . Można mnożyć opóźnienia zapóźnienia szkoda zmarnowanych lat .

 2. Mefisto pisze:

  I co z tego? Mam się z tego cieszyć czy narzekać na zbyteczny wydatek?

 3. Zaoczny pisze:

  Głupota nie zna granic jeszcze jak się wydaje nie swoje pieniądze Ale za poparcie każdy radny ma świetlice a wszyscy będziemy utrzymywać tę fobię żeby ktoś był przy władzy .

 4. Konecki pisze:

  Game Ower.

 5. UB40 pisze:

  Od 10 lat walczę o kręgielnie w Końskich – taka była propozycja młodzieży . Centrum z kręgielnią ,bilardem, ciastkami, kawą, miejscem do pogadania. Świetlice wiejskie na start. Nie ważne ,że najczęściej zamknięte, lub otwarte na OKAZJONALNE spotkania. Ale głosy wyborcze są. Brawo czarnoksiężnik z krainy OZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *