REKLAMA

Mnóstwo atrakcji i występ 'Extazy’ w niedzielę w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w Gowarczowie po rocznej przerwie spowodowanej epidemią ponownie zorganizowany zostanie festyn rodzinny ku czci św. Rocha. Rozpocznie się on o godzinie 15:00 przy Szkole Podstawowej w Gowarczowie. Jest to największa impreza kulturalno-rozrywkowa na terenie gminy w całym roku. Przygotowano mnóstwo atrakcji, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Extazy”, który zagra od godziny 21.

REKLAMA

„Festyn ku czci świętego Rocha stał się już taką tradycją w naszej gminie. Odbywał się co roku. Wiemy, że ze względu na pandemię w tamtym roku ten festyn się nie odbył, ale można powiedzieć, że wracamy do codzienności […] Historia tego wydarzenia zaczyna się przy kościółku św. Rocha. Zaczęła ją akcja katolicka na czele z księżmi, później tę tradycję przejął urząd i my kontynuujemy tę piękną, naszą, gowarczowską tradycję” – mówi nam wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha.

Program wydarzenia obfituje w występy artystyczne podopiecznych Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie i atrakcje dla zgromadzonych. Poza gwiazdą wieczoru wystąpią jeszcze dwa inne zespoły. Harmonogram festynu przedstawia dyrektor centrum kultury Elwira Sibiga.

REKLAMA

„Startujemy o godzinie 15, rozpoczniemy działaniami pod kątem dzieci, będą animacje, gry, zabawy, występy osób, które działają w CKiAL, oczywiście wokalnie i muzycznie. Tuż po 17 oficjalne otwarcie, trochę zmodyfikowany turniej sołectw – w tym roku stawiamy na filmiki. Chcielibyśmy, żeby sołectwa zaprezentowały walory swojej przestrzeni właśnie w formie filmowej, natomiast nie zabraknie też stoisk. Jakieś potrawy również w konkursie mogą wziąć udział. Wystąpią oczywiście „Bębnowianki”, natomiast w części koncertowej są trzy zespoły z trzema gatunkami muzyki – jest muzyka gitarowa, zespół doskonale znany – „Sufler”, zespół „Folk Boys” z takim folkowym wydźwiękiem i „Extazy” – taki stricte taneczny zespół” – opowiada nam Elwira Sibiga.

Po występie „Bębnowianek” włodarze gminy z wójtem Stanisławem Pacochą na czele wręczą gminne nagrody „Wawrzyny”. Koncerty rozpoczynają się od godziny 18:30, a gwiazda wieczoru będzie grać od godziny 21.

Wydarzenie będziemy relacjonować w naszym portalu. Do udziału w festynie św. Rocha zaprasza wójt Gowarczowa.

„Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Gowarczów, ale nie tylko – również przybyłych gości na festyn, który odbędzie się 15 sierpnia. O godzinie 15 zaczynamy, a cała impreza odbędzie się przy Szkole Podstawowej przy ulicy Żuka. Serdecznie jeszcze raz wszystkich zapraszam” – zaprasza Stanisław Pacocha.

REKLAMA

One thought on “Mnóstwo atrakcji i występ 'Extazy’ w niedzielę w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

  1. […] już tradycją obchodzoną od 2005 roku. Zapowiedź wideo tegorocznej odsłony imprezy znajdziecie TUTAJ. Historię św. Rocha oraz samego kościoła parafialnego w Gowarczowie przedstawiamy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *