REKLAMA

Mnóstwo osób oglądało niezwykłą wystawę w Stąporkowie [zdjęcia]

„Intermedialne Obiekty Świetlne” od czwartku można oglądać w Domu Kultury w Stąporkowie.  Czwartkowy wernisaż przerósł oczekiwania organizatorów. Sala wypełniona po brzegi i niezwykła osobowość autora prac – dr Mariana Guzikowskiego, który opowiadając „historię” każdego z obiektów poprowadził przybyłych przez wędrówkę ludzkiego bytowania.

REKLAMA

„Moją pracę pt. „Interaktywne obiekty świetlne” stanowi cykl sześciu obrazów – obiektów interaktywnych, których zasadniczym elementem jest światło. Ponadto Istotną cechą pracy jest interaktywność oparta na modulacji światła, które w efekcie prowadzi do wywołania spektaklu wizualnego. Interfejs sterujący stanowią piloty które załączają procesory aktywujące zmiany w obrazie. Powołane przeze mnie prace są swego rodzaju instrumentem w rękach odbiorcy. Oglądający ma możliwość czynnego ingerowania w formę dzieła, poprzez aktywowanie elektroniki, tj. sterowanie manualne lub za pomocą dołączonego do poszczególnych obiektów interfejsu. Użyte do konstrukcji obrazu diody stają się nośnikiem różnobarwnych działań na płaszczyźnie obrazu o charakterze stałym lub impulsywnym. W momencie dezaktywacji, wygaśnięcia świateł, charakter pracy powraca do formy pierwotnej.” – opowiadał dr Marian Guzikowski, twórca wystawy.

REKLAMA

Wystawa będzie czynna do 10 maja w godzinach pracy MGOKiS – w dni powszednie 8.00-19.00. Również 3 maja w godzinach 13.00-17.00. Zapraszamy!’

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *