REKLAMA

Mnóstwo osób wzięło udział w Koneckim Rajdzie Rowerowym [wideo, zdjęcia]

Cykliści bardzo polubili tę imprezę – już dwudziesta czwarta edycja Koneckiego Rajdu Rowerowego przyciągnęła ponad 180 fanów jednośladów do Sielpi, a także na drogi powiatu koneckiego. 

REKLAMA

Organizatorem rajdu był oczywiście konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego. –„Były trzy trasy rowerowe z czego część z nich pokrywała się z trasą Green Velo po województwie Świętokrzyskim. Różniły się one od siebie dystansem: była trasa 75 , 135  i 180 kilometrowa dla już takich wytrawnych kolarzy. Uczestników było ponad 180, a więc rekordu nie ma, ale to i tak bardzo duża liczba. Największą popularnością cieszyła się trasa o długości  75 kilometrów ze względu na jej łatwości i warunki, które były odpowiednie nawet dla rodzin z dziećmi.” – powiedziała nam Lucyna Jakubowska, członek zarządu PTTK Końskie.

Natomiast z najdłuższym odcinkiem prowadzącym między innymi przez Kielce i Masłów mierzyło się 43 uczestników. Każda z tras momentami wiodła przez Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, a stoisko promocyjne tego traktu dla cyklistów znajdowało się przy mecie. Tam też rozlosowywano upominki, wręczano medale i dyplomy. Najważniejsza jednak była dobra rowerowa atmosfera, której także nie zabrakło! –„Byliśmy na rajdzie już kilkanaście razy. Dzisiaj jechaliśmy 75 kilometrów przez Grzymałków, Kuźniaki, Oblęgorek i Radoszyce. Trasą jedziemy pierwszy raz, ale  te odcinki już znaliśmy.  W tym roku wybraliśmy trasę 75, ale rok temu jechaliśmy na 145 kilometrów. =W kieleckim ta trasa jest świetna, Green Velo u nas jest rewelacyjne. Czy za rok przyjedziemy? Na pewno wpadniemy na 25-lecie!” – powiedzieli nam Barbara, Ewa, Jerzy i Zbigniew ze Skarżyska Kamiennej.

REKLAMA

A organizatorzy zapewniają, że już teraz zaczynają pracę nad kolejną edycją. Na pewno podczas jubileuszowego 25 Koneckiego Rajdu Rowerowego na wszystkich uczestników czekać będzie moc atrakcji i niespodzianek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *