REKLAMA

Mnóstwo remontów na koneckich drogach! [wideo]

We wrześniu prace remontowe na drogach gminy Końskie idą pełną parą. Obecnie kończą się lub trwają prace przy siedmiu różnych projektach drogowych na terenie samego miasta. 

REKLAMA

Zakończyły się już działania przy remoncie ulicy Warsztatowej, która była jedną z ostatnich ulic w Końskich bez asfaltowej nawierzchni. Dla tego odcinka udało się uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu chociaż całość prac to koszt niemal 280 tysięcy złotych to gmina Końskie dorzuca od siebie tylko 60 tys zł.

Zdjęcia ul. Warsztatowa:

REKLAMA

Korzystać można już z nowego parkingu przy Szpitalu. Znajduje się on dokładnie za tak zwanym dawnym hotelem pracowników służby zdrowia. Dzięki gminnej inicjatywie powstało około 100 nowych miejsc postojowych w okolicy szpitala. Koszt inwestycji to około 640 tysięcy złotych, z czego 80% – ponad 510 tysięcy pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia Parking przy Szpitalu:

Parkingi i droga dojazdowa powstają także na Stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej. Będą one dostosowane także dla osób niepełnosprawnych. W tym miejscu prace trwają, a ich koszt wyniesie około 300 tysięcy złotych.

Zdjęcia droga dojazdowa OSiR:

Zaawansowane są roboty na łączniku pomiędzy cmentarzem znajdującym się przy ulicy Browarnej, a Stadnicką Wolą. Tam także powstaną nowe miejsce postojowe. Projekt przebudowy tej drogi zakłada poszerzenie jezdni, wygenerowanie dodatkowych miejsc postojowych na jej długości począwszy od wjazdu w ul. Browarną w kierunku Stadnickiej Woli. Na całej długości ma powstać także chodnik. Koszt realizacji zadania to niemalże 1 milion 300 tysięcy złotych. Za prace odpowiada firma Kami z Kurzelowa. Samorząd gminy otrzymał na przebudowę tego odcinka 60% wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia łącznik ul. Browarna – Stadnicka Wola: 

Zakończono już także prace budowlane przy łączniku ulic Krakowskiej i Polnej. W tym przypadku chodziło głównie o uregulowanie gospodarki wodnej. Jednak na drodze pojawiła się też nowa nawierzchnia bitumiczna, chodnik, a tuż obok niej oświetlenie uliczne. Całość prac będzie kosztować gminę 870 tysięcy złotych, 60% środków pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia łącznik ulic Krakowska – Polna:

Największym obecnie realizowanym projektem na terenie gminy Końskie jest budowa drogi od ulicy Kieleckiej do Spacerowej wraz z tworzeniem nowego ronda. Do tego projektu powracamy w osobnych materiałach. Dodajmy więc tylko, że prace tam są zaawansowane, a całkowity koszt budowy wyniesie tutaj ponad 6 milionów 294 tysiące złotych,  60% pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia łącznik ulic Kielecka – Spacerowa:

Końca dobiegły także prace przy przebudowie ulicy Źródlanej. To trakt częściowo skonstruowany z nawierzchni bitumicznej, a częściowo z kostki brukowej. Do tej pory teren drogi tamtędy przebiegającej był własnością prywatną. Gmina musiała więc odkupić grunty pod budowę odcinka, a nowa nawierzchnia rozwiązała komunikacyjne problemy mieszkańców tamtej części Końskich. Całość inwestycji opiewa na niemal 730 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie na poziomie 60% to około 430 tysięcy.

Zdjęcia ul. Źródlana:

REKLAMA

2 thoughts on “Mnóstwo remontów na koneckich drogach! [wideo]

  1. Wizytówka miasta wyjazd do Przysuchy – TRAGEDIA…
    Wyjazd do Żarnowa – TRAGEDIA…
    Wyjazd do Gowarczowa – Tragedia…
    Ale włodarze podniecają się kawałkami ulic w centrum. No żenada Panowie żenada…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *