REKLAMA

Mnóstwo sportu na lato dla radoszyckiej młodzieży [wideo]

Urząd Miasta i Gminy w Radoszycach wspólnie z klubem MKS Partyzant Radoszyce przeprowadzą wiele wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży w okresie letnim, jeżeli tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezach młodych piłkarzy nożnych, siatkarzy i lekkoatletów.

REKLAMA

„Przygotowujemy pakiet sportowy, bo już słyszymy, jak Minister Zdrowia zapowiada, że nasza młodzież niebawem będzie mogła korzystać z obiektów sportowych i w związku z tym taki pakiet dla naszej młodzieży przygotowujemy. Będzie on na trzech płaszczyznach – piłki nożnej, siatkówki i lekkoatletyki” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

W każdej z dyscyplin odbędą się przynajmniej po dwa turnieje w okresie wakacyjnym.

REKLAMA

„Pod kątem piłki nożnej zamierzamy zrealizować przynajmniej dwa turnieje, na początek i na koniec wakacji. Chcemy ze szkół z terenu gminy wyłonić takie talenty, perełki i zachęcić młodzież do piłki nożnej” – dodaje Marek Basiak, gminny koordynator ds. piłki nożnej.

Zarząd Partyzanta Radoszyce biorącego udział przy organizacji wszystkich zawodów sportowych ma nadzieję także na ściągnięcie nowych twarzy do młodzieżowych drużyn klubu. Prezes Partyzanta Sławomir Staciwa zapowiada także szereg działań, które mają do tego doprowadzić.

„Nowy zarząd Partyzanta, który pracuje już ponad rok postawił sobie za cel wciągnięcie do klubu miejscowej młodzieży. Pandemia trochę nam w tym przeszkodziła, ale jeżeli obostrzenia trochę się zmniejszą i pozwolą na to, żeby przedstawiciele udali się to prosząc koleżanki i kolegów – dyrektorów udamy się do szkół i zachęcimy najmłodszych, a więc od pierwszych klas do uprawiania sportu w klubie MKS Partyzant Radoszyce” – informuje nas Sławomir Staciwa.

Gminni koordynatorzy do spraw lekkoatletyki oraz siatkówki dostrzegają wśród radoszyckiej młodzieży dużą potrzebę oraz zainteresowanie zarówno tymi dyscyplinami sportowymi, jak i organizowanymi zawodami.

„Jeśli chodzi o młodzież szkolną planujemy rywalizację zespołową i indywidualną uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Widzimy ogromną potrzebę, która związana jest z ruchem tych dzieci. Widzimy, że okres pandemii wpłynął na to, że są oni bardziej niechętni, jeżeli chodzi o swoją aktywność fizyczną” – opowiada nam Leszek Myśliwy, gminny koordynator ds. lekkoatletyki.

„Chcemy zaangażować dzieciaczki na boisku do siatkówki plażowej na tym znajdującym się na stadionie Partyzanta Radoszyce, w planie jest też budowa podobnego boiska na naszym nowym zalewie w „Antoniowie”, żeby dzieci mogły się wykazać na sportowo […] Mamy bardzo dużo osób zaangażowanych w naszą akademię PGE Skry Bełchatów, dzieci dopytują, są bardzo zniecierpliwione, jest duże zainteresowanie” – przyznaje Rafał Zieliński, gminny koordynator ds. siatkówki.

W porównaniu do poprzednich lat Michał Pękala zapowiada w nadchodzących zawodach i turniejach dużo atrakcyjniejsze nagrody.

„Szanowna młodzieży, serdecznie was zapraszam już w tej chwili na zapisywanie się. Będziemy realizować turnieje wakacyjne, zapisy ruszają od maja. Będzie to cykl turniejów lekkoatletycznych, piłki nożnej i siatkówki. Będą bardzo atrakcyjne nagrody i puchary. Będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności i pamiętajcie, że sport to zdrowie. Zapraszam was serdecznie” – zachęca do udziału burmistrz Pękala.

O terminach sportowych imprez w Radoszycach będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *