REKLAMA

Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe CKiAL rusza już od 8 lipca! [wideo]

Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie mimo sytuacji epidemicznej nie zapomniało o najmłodszych z terenu gminy. Utworzono Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe, które będzie odwiedzać sołectwa i organizować kilkudniowe turnusy dla najmłodszych. Pierwszy z nich odbędzie się w Bębnowie już  od 8 do 10 lipca.

REKLAMA

„Akcja wakacyjna rozłożona będzie zarówno na lipiec, jak i na sierpień. Z uwagi na to, że są nowe warunki, reżimy sanitarne, zorganizujemy to trochę inaczej. Mniej stacjonarnie, a bardziej mobilnie. Stworzyliśmy Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe, będziemy jeździć z namiotami do poszczególnych sołectw” – mówiła nam Elwira Sibiga.

Organizacja kilkudniowych zjazdów w sołectwach jest spowodowana sytuacją epidemiczną, w związku z czym Elwira Sibiga prosi o to, by na zajęcia przychodziły jedynie dzieci z sołectwa, w którym gościć będzie Centrum Kultury –„Organizujemy te spotkania w sołectwach, w tych małych społecznościach, żeby ograniczyć przemieszczanie się między miejscowościami” – dodaje Elwira Sibiga.

REKLAMA

Dziecko na zajęcia powinien przyprowadzić rodzic bądź opiekun prawny, by podpisać dokumenty i wyrazić zgodę na uczestnictwo w warsztatach.

Jak przekonuje dyrektor CKiAL, każdego dnia aktywności będą zróżnicowane, a najmłodsi będą się świetnie bawić –„Zabawa będzie bardzo wesoła, będą animacje, zajęcia muzyczne, manualne-artystyczne no i na koniec 3 dnia będzie podsumowanie – ognisko lub to, co uzgodnimy w danym sołectwie z sołtysami” – informuje nas Elwira Sibiga.

Dodatkowo, jeśli pogoda dopisze, w planach jest też organizacja rajdów pieszych dla całych rodzin. Zorganizowanie zajęć wakacyjnych dla najmłodszych w formie mobilnego odwiedzania sołectw jest innowacją w naszym regionie. Wydaje się, że dzięki temu każde dziecko z terenu gminy będzie miało okazję, by choć kilka dni podczas wakacji spędzić w ciekawy i urozmaicony sposób.

Harmonogram na lipiec przedstawia się następująco: od 8 do 10 lipca Wakacyjne Centrum odwiedzi sołectwo Bębnów, od 13 do 17 lipca – Gowarczów, od 22 do 24 Rudę Białaczowską i od 27 do 31 na zajęcia zaproszone zostaną dzieci z trzech sołectw: Rogówek, Brzeźnica i Miłaków. Harmonogram sierpniowych warsztatów przedstawimy wkrótce w osobnym artykule.

Oprócz Mobilnego Wakacyjnego Centrum Plenerowego CKiAL Gowarczów prowadzi szereg aktywności przez okres wakacyjny. Placówka realizuje projekt „Spotkanie z kulturą” z programu EtnoPolska 2020, o którym pisaliśmy TUTAJ. W jego ramach powstanie także „Pocztówka z Gowarczowa” oraz zorganizowany zostanie I konkurs „Lokalne rękodzieło” skierowany do rękodzielników z całego powiatu koneckiego.

Przez wakacje funkcjonuje również świetlica środowiskowa, zarówno online i stacjonarnie, a harmonogram zajęć z instruktorami wkrótce pojawi się na fanpage’u CKiAL – TUTAJ. Dodatkowo dyrektor Elwira Sibiga zapowiada, że na fanpage’u oraz kanale YouTube placówki pojawiać się będą samouczki manualne i artystyczne.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *