REKLAMA

Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe tworzyło mural w Gowarczowie [zdjęcia]

Kursujące po całej gminie „Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe” zawitało do dzieci z Gowarczowa. Zatrzymało się na cztery dni beztroskiej zabawy przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Gowarczów.

REKLAMA

Do Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Gowarczów w zeszłym tygodniu zawitało ,,Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe”. Projekt trwał cztery dni i skierowany był do dzieci przebywających tam na wakacjach. Skoro to centrum plenerowe, więc grupa już pierwszego dnia wybrała się w plener z zamiarem stworzenia muralu.

REKLAMA

Tak zwana zielona strefa przy CKiAL nastręczała ku temu warunków. Dzieci wykorzystały podmurówkę budynku by stworzyć na niej obraz – swoiste przedłużenie trawnika. Zanim w ich głowach powstał pomysł na projekt, inspiracji szukały poprzez słuchanie różnych gatunków muzyki, relaksację, a dzięki gościnności Gminnej Biblioteki Publicznej w Gowarczowie, też w książkach przyrodniczych. Tak powstał pomysł namalowania ,,Ogrodu marzeń”. Po spacerze, na którym dzieci obserwowały rośliny i kwiaty już wiadomo było, że będzie kolorowo. Jak bardzo, wystarczy spojrzeć na fotografie poniżej. Dwa dni trwało nanoszenie szkicu na ścianę pomiędzy zabawami, i stopniowe tworzenie muralu.

Po skończonej pracy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – ostatniego dnia  animatorki i bibliotekarski zaprosiły i przyjęły w budynku Szkoły Podstawowej w Gowarczowie Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska. Spektakl pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”, czyli bajka o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym, mówił o zagrożeniach jakie czyhają na dzieci na ulicy, w szkole, i jak sobie z nimi radzić będąc samemu. Wszystkim sztuka bardzo przypadła do gustu.

Na koniec poczęstunkowi, także jedzeniu lodów, towarzyszyło malowanie twarzy, warsztaty balonowe, puszczanie baniek mydlanych, farbowanie włosów i niczym niezmącona zabawa.

Zdjęcia (CKiAL Gowarczów):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *