REKLAMA

Moc atrakcji, rozwój w duchu Zero Waste na półkoloniach Fabryki Zabawy. Zapraszamy!

W niezwykłym miejscu stworzonym z myślą o dzieciach, a mianowicie na specjalnym ‚Poligonie’ w Dębie nieopodal Końskich i Rudy Malenieckiej w wakacje organizowane będą półkolonie. Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji, które jednocześnie będą niosły ze sobą mocny przekaz Zero Waste, czyli sposobu życia, w którym nic nie marnujemy z myślą o czystości środowiska. Na dzieci czeka mnóstwo twórczych warsztatów, doskonała zabawa, wyżywienie i co ważne – także ubezpieczenie. Organizatorem półkolonii jest doświadczona grupa animacyjna Fabryka Zabawy, a pierwszy turnus rusza już 29 czerwca. Zapisy pod numerem telefonu: 790 443 370. 

REKLAMA

Tak w ubiegłe wakacje dzieciaki bawiły się na „poligonie”

„Ogólnie idea jest taka, że chcemy generować jak najmniej odpadów, działać ekologicznie, ochraniać przyrodę. Dzieci muszą posiadać własne sztućce, talerze, bidony. Będziemy mieć warsztaty ze specjalistami w danej dziedzinie oraz będziemy robić między innymi własny płyn dezynfekcyjny, pomadki itp. A dla chłopców również warsztaty stolarskie . Sami będziemy przygotowywać podwieczorki np. sałatki owocowe czy gotować w kociołku np. węgierski gulasz” – opowiada nam Ewelina Kowalewska, organizatorka półkolonii.

Inspiracją do stworzenia półkolonii w tym stylu dla organizatorów była książka autorstwa Oli Woldańskiej Płocińskiej-Śmieciogród. To opowieść skierowana do najmłodszych i ich rodziców o tym co robić by choć nieco odciążyć naszą planetę. Przeczytam w niej między innymi: „Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem… Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci”.

REKLAMA

A co czeka na uczestników półkolonii? Przewidzianych zajęć jest mnóstwo: warsztaty tematyczne z zaproszonymi gośćmi – klocki mini bale; mydlarskie, ceramiczne, zielarsko-kulinarne i wiele innych; gry, zabawy, wyprawy, animacje. Wyżywienie tj. obiad, podwieczorek, woda. W pakiecie jest całodniowa opieka, plac zabaw i ubezpieczenie NW.

Turnusów półkolonii będzie aż siedem w datach: 29.06-3.07; 06.07-10.07; 20.07-24.07; 27.07-31.07; 03.08-07.08; 10.08-14.08; 17.08-21.08.

Warto też bliżej poznać magiczne miejsce, w którym realizowane będą półkolonie – o „Poligonie” w Dębie pisaliśmy TUTAJ, a materiał wideo z podobnych półkolonii, które organizowane były przed rokiem znajdziecie poniżej:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *