REKLAMA

Moc ciekawych aktywności podczas ferii zimowych w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Ferie zimowe to wolny od szkoły czas na odpoczynek, jednak dzieciaki z gminy Stąporków spędzają go bardzo aktywnie. Maluchy biorą udział w warsztatach artystycznych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Stąporkowie.

REKLAMA

– „Dzisiaj mamy już drugi dzień zajęć teatralnych, z grupą teatralną czyli z dziećmi młodszymi, oraz z opiekunkami. Są tutaj pani Olimpia Brola i pani Anna Pietraszek. Dzieci przygotowują spektakl o Muminkach. Uczą się ról, dzisiaj przygotowują postaci, wycinają z filcu postaci, które będą występować w takim naszym małym teatrzyku […] Ferie dla nas są wspaniałą przygodą z dziećmi, które potrzebują w tej chwili wyjścia z domu i takich kontaktów rówieśniczych, Nawiązując też do tych czasów, myślę, że ośrodki kultury, tak jak i nasz, wychodzą właśnie na przeciw i jesteśmy w tej chwili instytucjami, które pełnią jakby dodatkową misję, w której młodzież się po prostu integruje i może się ze sobą spotkać i odreagować, odpocząć, nie tylko od szkoły” – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

Ośrodek oferuje szereg ciekawych aktywności artystycznych, takich jak ceramika, malarstwo sztalugowe, rzeźbienie w glinie czy zgłębianie wiedzy na temat mangi, czyli tworzenia japońskich komiksów i nowel. Małym podopiecznym bardzo podobają się tegoroczne zajęcia w Stąporkowie.

REKLAMA

Pomimo pandemii ośrodek jak i organizatorzy zajęć są otwarci i pozytywnie nastawieni na przybywające dzieciaki – „Staramy się jednak wyjść na przeciw tym trudnym czasom i nie sądzę, żeby były jakieś problemy. Staramy się pracować w sposób bezpieczny i oczywiście jak najbardziej pozytywny. Staramy się, aby te zajęcia były jak najbardziej wesołe, sympatyczne i żeby dzieci odpoczęły po prostu, tutaj, w naszym ośrodku” – dodaje dyrektor.

Wychowankowie zostali podzieleni na kilka grup, w zależności od rodzaju aktywności jakie chcą wykonywać. Każda z nich wynosi po 12 osób, co związane jest z obostrzeniami dotyczącymi ilości uczestników w jednej grupie. Zajęcia poranne dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat odbywają się w godzinach od 10:00 do 12:00, natomiast dla starszych podopiecznych w wieku od 10 do 14 lat od godzimy 13:00 do 15:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Moc ciekawych aktywności podczas ferii zimowych w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

  1. […] Wtorek także przyniósł dzieciakom wiele wrażeń. Mali uczestnicy zajęć z Domu kultury w Końskich spędzili ten dzień w kinie Helios w Kielcach, gdzie obejrzeli film pod tytułem „O czym marzą dzisiaj zwierzęta”, natomiast dzieci ze Stąporkowa przygotowały kukiełki, które wystąpią w piątkowym przedstawieniu o Muminkach, a także poznawali tajniki sztuki plecenia ze sznurków, czyli makramy. Więcej o zajęciach Stąporkowie TUTAJ. […]

  2. Janusz pisze:

    Czy dzieci z domów o przeciwnych poglądach politycznych bawią się razem czy osobno?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *