REKLAMA

Moc prezentów i świetna zabawa dla potrzebujących dzieci [wideo, zdjęcia]

Stowarzyszenie „Powiatowe Konto Pomocy” w Końskich ponownie stanęło na wysokości zadania i zorganizowało wielką zabawę, tak zwaną choinkę dla najbardziej potrzebujących dzieci z całego powiatu. Uczestniczyło w niej przeszło 160 dzieciaków!

REKLAMA

„Te dzieci są z ośmiu gmin powiatu koneckiego. W miesiącu grudniu rozesłaliśmy pisma do wójtów i burmistrzów z prośbą o wytypowanie takich dzieci. To się oczywiście spotkało z pozytywną odpowiedzią. Tutaj pragnę podziękować burmistrzom i wójtom za zorganizowanie dowozu dzieci na tę uroczystość. To jest fajna zabawa, już w listopadzie, grudniu dzwonią do nas rodzice i pytają kiedy mogą się spodziewać tej choinki. My cały czas czekamy na ten odzew i czasem mimo, że brakuje nam środków robimy wszystko by to zorganizować, a potrzeba jest wielka.”  – tłumaczyła nam Danuta Leśniewicz, prezes stowarzyszenia „Powiatowe Konto Pomocy”.

To jak wielka jest potrzeba udowodniło tempo w jakim znikały przygotowane dla dzieciaków gry, zabawki i maskotki. Tych gadżetów były tysiące, wręcz brakowało na nie miejsca, a więc nikt z sali gimnastycznej w koneckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 nie wyszedł z pustymi rękami. By jednak wywołać tak wiele dziecięcych uśmiechów trzeba było zaangażowania całego sztabu ludzi. –„Maskotki są pozyskane od sponsorów, od młodzieży. Włączyły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, PCPCR, Warsztaty Terapii Zajęciowej, pracownicy Starostwa Powiatu Koneckiego. Oni zebrali masę maskotek, to są tysiące. Rozkładaliśmy je na drabinkach i gdzie tylko mogliśmy. Zainteresowanie jest wielki i to cieszy.” – mówiła nam Danuta Leśniewicz.

REKLAMA

Każde dziecko oprócz znakomitej zabawy tego dnia otrzymało także poczęstunek. Z kolei Święty Mikołaj przyniósł paczki, które uczestnicy zabawy zabrali do domu. Tutaj także każdy ze 160 dzieciaków takową otrzymał.

Organizatorzy za pomoc w organizacji choinki serdecznie dziękują następującym podmiotom i osobom: Towarzystwu Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnicy Koneckiej” , Iwonie Grygiel, Bankowi Spółdzielczemu w Końskich, PSS „Społem”, Stanisławowi Harazińskiemu , społeczności ZSP NR 1 Końskie za udostępnienie sali z zapleczem i wszelką pomoc, wolontariuszom z ZSP Nr 1 za pomoc w organizacji i prowadzeniu zabawy wraz z wychowawcami: Elżbietą Sobczyk i Agnieszką Kasprzak-Sobczyk,  Rafałowi Sobczykowi za oprawę muzyczną, ZSP NR 2 – wolontariuszom i dyrekcji, społeczności I LO i II LO; Hurtowni „Ania”, pracownikom Starostwa Powiatowego w Końskich, PCPR z Dyrekcją, Cukierniom: E.Waligórski w Końskich, A.J.Różyccy-Przedbórz, M.M. Smoląg w Czermnie, wójtom i burmistrzom za zorganizowanie dowozu dzieci, WTZ – Końskie, Stacja Paliw: Prasnet „Żyszczyński” – Końskie, Wojciechowi Cieplińskiemu, Izabeli Pargiele, Barbarze Cieplińskiej, Markowi Basiakowi, Danucie Leśniewicz, Magdalenie Prasał i Spółdzielni Mleczarskiej Końskie.

Zdjęcia (własne, Starostwo Powiatowe):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *