REKLAMA

Moc zajęć podczas ferii w koneckim Domu Kultury [wideo, zdjęcia]

Ruszyły ferie z Miejsko-Gminnym Domem Kultury w Końskich. W dwóch turnusach łącznie udział weźmie około 60 dzieci. Każdego dnia podczas półkolonii na przybyłe dzieciaki czeka moc atrakcji. 

REKLAMA

„Na każdym turnusie mamy 30 osób. Dzisiaj ruszyliśmy od zajęć w pracowni ceramicznej – tam się połowa grupy udała. Druga połowa grupy była już na zajęciach teatralnych, a teraz jesteśmy na zajęciach muzycznych i mamy taką twórczą atmosferę, bo tworzymy własną piosenkę. Na dzisiaj to by było tyle, a jutro kolejny dzień, kolejne zajęcia, kolejne niespodzianki. Czy do końca turnusu powstanie hit? Ja mam nadzieję, że do końca turnusu to powstanie nawet teledysk” – opowiedział nam Maciej Lisowski, instruktor muzyki w koneckim Domu Kultury.

Motywacje do uczestnictwa w zajęciach są bardzo różne –„Jestem tu, bo moja babcia chciała” – powiedział nam wprost Michał, natomiast Nadia to już stała uczestniczka półkolonii w Domu Kultury –„Ja często byłam na tych zajęciach i mi się bardzo podoba. Wtedy byłam w wakacje, robiliśmy jakieś letnie zabawy na dworze, bo było gorąco. Na przykład malowaliśmy różne obrazki z wakacji albo robiliśmy balonową bitwę wodną” – tłumaczy Nadia.

REKLAMA

Dzieci cieszą się także na to co przed nimi –„Będziemy lepić bałwana!” – mówi Michał. I to prawda, bo zabawy na zewnątrz być może ze wspólnym ogniskiem także są w planach. Oprócz tego na uczestników ferii czeka mnóstwo atrakcji: to wyjazdy do Teatru Kubuś w Kielcach, projekcie filmowe, wspomniane warsztaty muzyczne, plastyczne, teatralne i nowe dla Domu Kultury – ceramiczne. Pracownię ceramiczną MGDK Końskie odziedziczył po zamkniętym z końcem grudnia Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Również instruktor ceramiki Paweł Stasiński rozpoczął współpracę z Domem Kultury –„To pierwszy dzień ferii i mamy tutaj kilkoro dzieci, które już do mnie uczęszczały na zajęcia i w związku z tym miałem ułatwione zadanie. Były też dzieci, które pierwszy raz przyszły i tutaj była potrzebna duża pomoc merytoryczna w postaci instruktażu – jak należy kleić, formować dane rzeczy. Jak na pierwszy dzień jestem zadowolony z tego co tutaj się wydarzyło”  – opowiadał nam tuż po zajęciach Paweł Stasiński.

Na koniec każdego turnusu organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci na bal przebierańców. Przypomnijmy, że I turnus trwa od poniedziałku do piątku w pierwszym tygodniu ferii, II turnus adekwatnie w drugim tygodniu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *