REKLAMA

Modliszewice do rewitalizacji? Złożono wniosek o dotację wartą 5 mln złotych [wideo]

Tylko do 12 lutego gminy, w których istniały Państwowe Gospodarstwa Rolne mogły składać wnioski o rządowe dofinansowanie inwestycji na terenach powiązanych z dawnymi PGR-ami. Włodarze gminy Końskie w nowym programie widzą szanse dla Modliszewic. Złożono wniosek na rewitalizację tej miejscowości warty 5 milionów złotych. 

REKLAMA

Rząd nowy program zapowiedział pod koniec 2020 roku, a samorządy mogły ubiegać się o środki do 12 lutego –„Część naszych inwestycji oparta jest o środki zewnętrzne. Dla większości z nich pozyskujemy wsparcie albo z Funduszu Dróg Samorządowych albo z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa albo z Funduszu Inicjatyw Samorządowych. To znane rzeczy i nie chciałbym o nich przypominać. Chciałbym powiedzieć, że spróbujemy skorzystać z jeszcze jednego programu pomocowego ogłoszonego niedawno przez rząd. To jest dofinansowanie działań inwestycyjnych obejmujących miejscowości, w których dawniej były Państwowe Gospodarstwa Rolne. Odrębny program, który został dedykowany do tych miejscowości w naszej gminie ma jednego adresata, a mianowicie miejscowość Modliszewic” – tłumaczył radnym podczas  sesji burmistrz Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Oznacza to, że gmina Końskie podejmuje próbę dosyć kompleksowej rewitalizacji Modliszewic. Konecki samorząd opracował wniosek warty 5 milionów złotych, który zakłada przebudowę dróg na terenie dawnego PGRu z pełnym uzbrojeniem, przebudowę infrastruktury społecznej – np. instalacji ciepłowniczych w osiedlu spółdzielni ŚODRu z możliwością przejścia na ogrzewanie gazowe. Część wniosku dotyczy też wsi – chodzi tu o przebudowę Strażnicy OSP i świetlicy między innymi poprzez wykonanie tam instalacji fotowoltaicznych. Ważnym elementem aplikacji jest też planowana modernizacja boiska sportowego w Modliszewicach.

Czy te plany dojdą do skutku? Złożone dokumentacje będą rozpatrzone przez specjalną komórkę działającą przy Premierze RP Mateuszu Morawieckim. Informacja o podziale środków najpewniej zostanie upubliczniona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

REKLAMA

Comments are closed.