REKLAMA

Moje Miasto, Moja Ojczyzna. Przedszkolaki stworzyły wystawę z okazji 100-lecia Niepodległości Polski [wideo, zdjęcia]

W piątek w koneckim Domu Kultury zainaugurowano wystawę „Moje Miasto, Moja Ojczyzna”, którą przygotowała społeczność Przedszkola nr 1 w Końskich. Wystawa wpisana została w działania związane ze świętowaniem 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

REKLAMA

„Pomysł ten wywodzi się od naszej p. dyrektor. Ona swoim wierszem zapoczątkowała ten pomysł. W dzieciach zakorzeniłyśmy chęć przedstawienia swojej małej ojczyzny, swojego miasta w formie przesłanki patriotycznej. My tak włączamy nasze przedszkole w 100-lecie obchodów Niepodległości. Chcemy być koralikiem w tych wszystkich obchodach, które się tutaj odbywają.” – mówiła nam Katarzyna Bocheńska, która z ramienia przedszkola koordynowała przygotowanie wystawy.

Dzieci prace wykonywały w dowolnej technice wspólnie ze swoimi rodzicami w domu. Z kolei kilka prac grupowych powstało także w przedszkolu we współpracy z rodzicami. Łącznie na wystawę składa się 25 prac. W sali wystawowej Domu Kultury w Końskich można te patriotyczne dzieła oglądać do końca maja.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *