REKLAMA

Morsowali po raz drugi dla Niepodległej [wideo, zdjęcia]

Stowarzyszenie ImperActive już drugi rok z rzędu rozpoczyna sezon na zimne kąpiele od „Morsowania dla Niepodległej”. Kilkadziesiąt osób w środę wzięło udział w wydarzeniu, które zorganizowano na rzece w Sielpi, w pobliżu plaży przy tamie. 

REKLAMA

„Drugi raz i jest to początek naszego tegorocznego sezonu i oryginalny sposób na uczczenie 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości” – mówi nam Karol Leśniak, współorganizator wydarzenia z ramienia Stowarzyszenia ImperActive.

Wydarzenie mogło się odbyć przy obecnych rygorach sanitarnych, ponieważ było zawodami sportowymi bez udziału publiczności. Na plażę przy tamie w Sielpi przybyło kilkadziesiąt osób z gmin Smyków, Radoszyce, Końskie, ale i z powiatu kieleckiego. Większość z uczestników była już zaprawionymi w bojach morsami  –„Jesteśmy na tamie ze względu na to, że trwa proces rewitalizacji zalewu, gdzie moglibyśmy morsować. Postanowiliśmy przenieść to tutaj, frekwencja dopisała i myślę, że jest około 50 osób. Nie wiadomo ile osób wejdzie do wody, ale myślę, że 90%” – dodaje Karol Leśniak ze Stowarzyszenia ImperActive.

REKLAMA

Morsowaniu dla Niepodległej towarzyszyły obecne w wielu miejscach biało-czerwone barwy, a po wyjściu z wody każdy mógł ogrzać się przy ognisku, a także posilić kiełbaską pieczoną nad ogniem. Przez cały wieczór morsom przygrywały nowoczesne piosenki patriotyczne.

Stowarzyszenie ImperActive zachęca także do wzięcia udziału w specjalnym konkursie online #AktywnidlaNiepodległej.

Wystarczy nagrać krótki filmik pokazujący swoją aktywność fizyczną i wysłać go do organizatorów na adres mailowy [email protected], trzeba także polubić fanpage ImperActive – TUTAJ i zaznaczyć swój udział w specjalnym wydarzeniu – TUTAJ. Więcej informacji znajdziecie pod wskazanymi linkami. Organizatorzy zapewniają, że w konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody, a każdy biorący udział otrzyma pamiątkowy dyplom i zestaw gadżetów.

Zdjęcia (A. Góral):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *