REKLAMA

Motopiknik nie zawodzi. Mnóstwo aut i wiele atrakcji na osirze [wideo, zdjęcia]

Jeszcze do godziny 18:00 możecie skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów IV Koneckiego Motopikniku, który trwa na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej w Końskich. Na miejscu zobaczycie setki aut, ale jest też możliwość przejechania się driftowozem, czyli tak zwanym drift taxi. Podziwiać można także pokazy driftu. Na miejscu funkcjonuje też strefa gastronomiczna, dmuchańce dla najmłodszych, czy stoiska ze słodkościami. Zysk z odpłatnych atrakcji jest w całości przekazywany na rzecz chorego Igorka Polakowskiego, mieszkańca gminy Stąporków. 

REKLAMA

Organizatorem wydarzenie od pierwszej edycji jest grupa przyjaciół z Kamilem Szlęzakiem na czele –„Przede wszystkim to zlot samochodowy, pokaz pojazdów których nie zobaczycie na co dzień na drogach. Jest pokaz driftu, obszerna strefa gastronomiczna, wiele zabaw i konkursów z nagrodami […] Każda nasza edycja ma cel charytatywny. Tym razem zbieramy na Igorka Polakowskiego. To sześcioletni chłopiec z naszego powiatu, który ma wodogłowie i kilka innych schorzeń. Ta edycja jest przeznaczona dla niego”  – mówi nam Kamil Szlęzak.

Centrum treningowe „Architektura Ciała” z Końskich na miejscu zorganizowało konkursy siłowe. To między innymi wyciskanie sztangi leżąc, rzut tłokiem do opony, czy przeciąganie samochód na linie holowniczej.

REKLAMA

Radny powiatowy Wojciech Owczarek w konkursie wyciskania sztangi zaliczył 105 kilogramów. Zwycięzca – 170 kg.

Na koniec zlotu nagrodzone zostaną też najciekawsze projekty motoryzacyjne  –„Mamy dziesięć kategorii. Mamy nagrodę za felgę, za wnętrze, za najgłośniejszy wydech, za najniższe auto. Mamy także top pięć oraz najważniejszą nagrodę: auto zlotu” – dodaje Szlęzak.

Motoryzacyjna zabawa trwa do godziny 18:00. Można więc cały czas przybywać na stadion OSiR w Końskich. Ta edycja Koneckiego Motopikniku podobnie jak poprzednia została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie –„Chciałbym w imieniu władz samorządowych podziękować za zaproszenie, ale przede wszystkim pogratulować organizatorom za to, że to przedsięwzięcie, które organizują już po raz czwarty  znajduje tak wielu zwolenników. Jeśli spojrzymy na to boisko piłkarskie, na którym są zaparkowana auta to serce się raduje, że wszyscy jak tu jesteście aprobujecie propozycje i wyzwania organizacyjne Kamila i jego fajnej grupy. Chciałbym Kamilowi i jego przyjaciołom pogratulować i już dzisiaj zaręczyć, że kolejna edycja będzie również wspierana i współfinansowana przez miasto i gminę Końskie” – przemawiał do przybyłych ze sceny Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

A o tym, że kolejny Koencki Motopiknik odbędzie się już za rok zapewniają także organizatorzy –„Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku wszystko powiedzie się po naszej myśli i uda nam się wykonać V edycję Motopikniku”  – zapewnia Kamil Szlęzak.

W naszym materiale wideo zobaczycie więcej z tego co działo się w niedzielę na stadionie OSiR.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Motopiknik nie zawodzi. Mnóstwo aut i wiele atrakcji na osirze [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: 6,5 tysiąca od Motopikniku dla Igora Polakowskiego | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *