REKLAMA

Możesz wpłynąć na zmiany w Końskich. Weź udział w konsultacjach! [WIDEO]

Właśnie powstaje Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Końskie do 2032 roku. To dokument wyznaczający kierunki wszelkich publicznych działań na terenie gminy i miasta Końskie. Do końca marca poddawany jest on konsultacjom społecznym i tak naprawdę każdy z nas może zgłosić poprawki i uwagi do tego kluczowego dla gminy dokumentu! Strategię znajdziecie TUTAJ. Z kolei informacje jak złożyć swoje uwagi oraz odpowiedni formularz TUTAJ

REKLAMA

„Rozpoczynamy jako gmina Końskie konsultacje strategii rozwoju gminy i miasta Końskich. W tym trudnym czasie pandemii one nie będą mogły odbywać się tak jak zawsze, czyli bezpośrednio nie możemy się z Państwem spotkać. Natomiast chcielibyśmy by jak największa liczba mieszkańców wzięła udział w tych konsultacjach. W związku z tym na stronie Urzędu Miasta i Gminy Końskie znajdą Państwo zarówno tekst samej strategii, jak i formularz uwag. Prosimy Państwa by jak najszerzej uczestniczyć w tych konsultacjach, bo głos mieszkańców jest dla nas najważniejszy” – mówi nam Przemysław Janiszewski, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Końskich.

Strategia danego samorządu jest kluczowym dokumentem określającym wszystko to co w najbliższej przyszłości dziać będzie się na danym terenie –„Dotyczy zarówno pomocy społecznej, nowych inwestycji w mieście, a strategia jest do 2032 roku. To co się będzie działo w tym czasie w mieście i gminie tak naprawdę to będzie zależało od zapisów jakie znajdą się w tym dokumencie strategicznym” – dodaje Janiszewski.

REKLAMA

Poprzez konsultację możemy wskazywać więc różne pomysły – np. dotyczące edukacji na terenie gminy Końskie, czy systemu dróg. Dokument określa także kierunki, w których gmina powinna podążać by polepszyć na jej terenie jakość życia, czy by zwiększyła się jej rozpoznawalność na zewnątrz. Niestety do tej pory mieszkańcy rzadko wskazywali swoje pomysły, niechętnie brali udział  w konsultacjach –„Niestety konsultacje społeczne w Końskich są obarczone ryzykiem słabego zainteresowania. O ile zaproszenia od gminy przyjmują Ci, którzy i tak są aktywni, o tyle nigdy ich nie ma zbyt dużo, a kiedy przychodzi do realizacji zadań wynikających z konsultacji to znajdują one sporą grupę malkontentów, czy krytyków. Bardzo zależy nam by nawet w tym pandemicznym okresie Ci którzy mają pomysły na miasto, mają pomysły na jego przyszłość mogli się wypowiedzieć” – apeluje burmistrz miasta i gminy Końskie.

To jest właśnie ten moment, w którym każdy mieszkaniec miasta i gminy Końskie może skrytykować plany władz, zaproponować własne rozwiązania i ostatecznie wpłynąć na kształt tego co zadzieje się w naszym regionie. Wystarczy zapoznać się z dokumentem strategii (TUTAJ), a następnie należy wypełniony Formularz (docx) z naszymi propozycjami wysłać pod adres e-mail: [email protected] lub [email protected] albo złożyć wydrukowany egzemplarz formularza w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta i Gminy Końskie przy ulicy Partyzantów 1. Czas na konsultacje jest wyznaczony do końca marca. Zachęcamy do skorzystania ze swoich praw i wpływania na to jak Końskie będą wyglądać w przyszłości.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *