REKLAMA

Możliwe burze i grad w regionie!

W poniedziałek możliwe są burze z gradem i silnymi podmuchami wiatru w województwie świętokrzyskim. Specjalny komunikat wystosował Regionalny System Ostrzegania, a o burzach informują także Storm Chasers – Świętokrzyskie

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Dziś czeka nas powrót burzowej aury do naszego województwa.
Wszystko to, za sprawą górnego ośrodka niskiego ciśnienia oraz napływu do naszego województwa gorącej i niestabilnej masy powietrza zasobnej w wilgoć z południa kontynentu. Burze powinny powstawać lokalnie już około godzin południowych, jednak ich największa aktywność przypadnie na godziny późno popołudniowe, wieczorne, a także lokalnie na pierwszą część nocy (głównie północ województwa). Na ich drodze głównym zagrożeniem staną się wówczas nawalne opady deszczu do 30-40mm, opady gradu do 2-3cm oraz silne porywy wiatru do 60-70 km/h. W związku z podwyższonymi wartościami kinematycznymi w troposferze, nie wykluczamy powstawania w naszym województwie superkomórek burzowych, które mogą nieść ze sobą silniejsze i liczniejsze zagrożenia.

Taki komunikat w poniedziałkowy poranek umieścili na swoich łamach świętokrzyscy Łowcy Burz. Również RSO rozesłało dziś informację do mieszkańców województwa świętokrzyskiego: „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *