REKLAMA

Można już oglądać program ‚Było… nie minęło’ z Sielpi!

W serwisie vod Telewizji Polskiej dostępny jest już odcinek „Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii” nakręcony na terenie Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi (TUTAJ). U nas znajdziecie materiał pokazujący kulisy wizyty filmowców (TUTAJ). 

REKLAMA

Adam Sikorski jest prowadzącym program „Było… nie minęło”

Ekipa lubianego programu o tematyce poszukiwawczej „Było… nie minęło” w październiku gościła w Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Specjaliści szukali zaginionego depozytu z okresu Powstania Styczniowego. Było… nie minęło” to program skupiający się na poszukiwaniu reliktów przeszłości zaczynając od zbadania zeznań świadków. Następnie ekipa uzbrojona w specjalistyczny sprzęt, a także kamery przyjeżdża na miejsce by sprawdzić teren. Taką wizytę na terenie Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi twórcy programu złożyli w październiku.

Przypomnijmy, że poszukiwania wszczęto w związku z odnalezieniem artykułu sprzed wojny z roku 1934, gdzie opisywano, że w Sielpi został ukryty w 1864 roku depozyt karabinów belgijskich – trzy skrzynie. Odcinek programu kręcony u nas możecie obejrzeć TUTAJ. Premierę miał on tuż przed świętami w TVP Historia. Z materiału dowiemy się jak zakończyły się poszukiwania, a także co o całym obiekcie myśli prowadzący Adam Sikorski oraz o planach na jego funkcjonowanie mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *