REKLAMA

Można parkować przy Piłsudskiego! Przedsiębiorcy dopięli swego! [zdjęcia]

Od piątku na chodnikach przy ulicy Piłsudskiego w Końskich można już legalnie parkować i pozostawiać tam swoje auto na 60 minut. Dotychczas tylko w niektórych miejscach było to możliwe przez 20 minut. O tę zmianę zabiegali lokalni przedsiębiorcy. 

REKLAMA

Od wielu lat przedsiębiorcy prowadzący sklepy, czy punktu usługowe przy ulicy Piłsudskiego narzekali na brak miejsc parkingowych przed ich lokalami. Ze swoimi prośbami udali się do burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, który wsparł ich w działaniach. Decyzję o zmianie musiała jednak zaakceptować także policja.

REKLAMA

Wiadomo, że od piątku nie ma już tak naprawdę zakazu parkowania na chodnikach przy Piłsudskiego. Auta można postawić na 60 minut i takie przepisy obowiązują po stronie północnej ulicy od wysokości drogerii Natura po skrzyżowanie z ulicą 3 Maja. Natomiast po południowej stronie na wcześniejszym odcinku – od skrzyżowania Piłsudskiego z Placem Kościuszki do wysokości drogerii.

Zmiana jest próbą ratowania handlu przy ulicy Piłsudskiego, pomocą dla tych przedsiębiorców którzy tam pozostali, a także zachętą do otwierania swoich biznesów, ponieważ przy trakcie który niegdyś tętnił życiem teraz wiele lokali stoi pustych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *