REKLAMA

Mrozu był gwiazdą soboty podczas Dni Końskich 2016 [wideo, zdjęcia]

Dni Końskich trwają w najlepsze. Po piątkowych sportowych emocjach w sobotę przyszedł czas na wrażenia międzynarodowe, bo na scenie w Końskich zaprezentowały się grupy ze Słowacji i Węgier. Na zakończenie dnia zagrał popularny Mrozu.

REKLAMA

Tradycyjnie w sobotę podczas Dni Końskich prezentują się artyści z naszych miast partnerskich. Tym razem zabrakło Ukraińców z Mohylewa Podolskiego, którzy w tym samym czasie mają święto 25-lecia istnienia państwa Ukrainy. Sobotnią imprezę poprowadził wicedyrektor Domu Kultury Dariusz Ogłoza, który na początku zaprosił na scenę organizatorów, przedstawicieli władzy, a także naszych gości z miast partnerskich. Do konecczan przemówił Gabor Rajnai , wiceburmistrz miasta Oroszlany na Węgrzech. –„Dziękujemy za zaproszenie, a zarazem z wielką radością je przyjęliśmy. Chcieliśmy znowu, już trzeci raz wziąć udział w uroczystości Dni Końskich 2016. Jeszcze raz serdecznie chcę podziękować, w szczególności p. burmistrzowi Krzysztofowi Obratańskim. Dzięki temu zaproszeniu nasz zespół mógł wziąć udział w uroczystościach miasta Końskie, a zarazem my mieliśmy okazję spotkać się z mieszkańcami i wszystkimi gośćmi tego miasta.” – mówił wiceburmistrz Oroszlan.

W podobnym tonie wypowiedziała się także Danica Lehocka, zastępca primatora innego partnerskiego dla Końskich miasta, czyli miejscowości Sala na Słowacji. Z kolei w imieniu Zarządu Powiatu dobrze zorganizowanej gminnej imprezy gratulowała Dorota Duda. – „Włodarze miasta zadbali o każdy najmniejszy szczegół. Od bogatego programu artystycznego, przez cudowną pogodę oraz o międzynarodową atmosferę. Serdecznie gratuluję panie burmistrzu!” – mówiła Duda.

REKLAMA

Dni Końskich 2016, koncert Mrozu 19

Po tych słowach burmistrzowi Krzysztofowi Obratańskiemu nie pozostało nic innego jak tylko oficjalnie otworzyć Dni Końskich 2016. –„Proszę Państwa to ma być radosny dzień, następny również. Wszystko co udało się przygotować dzięki ludziom dobrej woli będzie do dyspozycji mieszkańców miasta i gminy Końskie. Dni Końskich 2016 uważam za otwarte!” – powiedział ze sceny burmistrz Obratański.

A zaraz po oficjalnym otwarciu święta gminy nastąpiło… inne otwarcie. W Bibliotece Miejskiej zainaugurowano ciekawą wystawę malarską. –„Tym razem zapraszamy Państwa z okazji tego koneckie święta na wystawę Beaty Borek. Pozwól tu Beato na honorowe miejsce. Beata Borek jest mieszkanką Buska Zdrój, a więc kurortu.” – powiedział podczas otwierania wystawy Dariusz Kowalczyk, organizator wydarzenia i dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich. O malarskiej wystawie Beaty Borek, którą w Końskich będzie można podziwiać do grudnia więcej opowiemy Państwu już wkrótce.

W tym czasie na scenie szaleli już artyści. Najpierw zagrał band z Węgier, czyli TRAPPER BAND z Oroszlan. Muzycy zaprezentowali rocka z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Po nich krótki koncert dał lokalny zespół „El of B”, a około 18.30 scenę opanowała grupa grająca muzykę etno, czyli CAPRE ze Słowacji.

Wiele działo się także w pobliżu sceny. W namiotach rozstawionych w parku znajdowały się liczne punkty gastronomiczne, swoją ofertę prezentowały firmy, czy stowarzyszenia. Na przykład Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej zachęcało dzieci i młodzież do rozpoczęcia swojej przygody z piłką ręczną. Przez całą sobotę trwała też akcja charytatywna, pieniążki zbierano dla Paulinki Dudy (więcej o chorej dziewczynce znajdziecie TUTAJ. – „Wczoraj zbieraliśmy na meczu piłkarskim pieniądze dla Paulinki Dudy, na leczenie, na rehabilitację. Dzisiaj zbieramy na Dniach Końskich i jutro też będziemy zbierać, serdecznie zapraszamy.” – powiedziała nam Magdalena Dziubińska z Komitetu Pomocy Paulince Dudzie.

Dni Końskich 2016, koncert Mrozu 22

Z godziny na godzinę w parku robiło się tłoczniej, bo i występ głównej gwiazdy wieczoru był coraz bliższy. Mrozu wyszedł na scenę punktualnie o 20.30 i dał fenomenalny koncert. Artysta świetnie śpiewał na żywo, a gra jego sekcji dętej robiła na wszystkich ogromne wrażenie. Z resztą posłuchajcie Państwo sami fragmentu tego koncertu w naszym materiale wideo.

Niedziela będzie ostatnim dniem święta gminy Końskie. O 18.00 wystąpi podbijający ostatnio radiowe listy przebojów zespół HOOK, na godzinę 19.00 zaplanowano oficjalną prezentację KSSPR-u Końskie, a o 20.00 zagra główna gwiazda wieczoru – Kasia Kowalska.

Cała galeria zdjęć TUTAJ.

Dni Końskich 2016, koncert Mrozu 58

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *