REKLAMA

Muzycy z zespołu ‚Sokołów’ finalistami 44. Buskich Spotkań z Folklorem

W niedzielę 26 lipca w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się ostatni z przeglądów do finałowej gali 44. Buskich Spotkań z Folklorem. W gronie nominowanych, którzy powalczą o nagrodę główną znaleźli się muzycy z zespołu „Sokołów”.

REKLAMA


W niedzielę w przeglądzie wzięło udział łącznie 11 wykonawców i zespołów ludowych. Rada Artystyczna w składzie: dr Alicja Trukszyn – kulturoznawca Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Michał Stachurski i Radosław Pach – muzycy z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, po wysłuchaniu wszystkich występów postanowiła zakwalifikować do finału 7 uczestników i zespołów. W gronie nominowanych, którzy powalczą o nagrodę Grand Prix im. Piotra Gana dla najlepszej kapeli oraz nagrodę im. Haliny Szelestowej dla najlepszego solisty lub zespołu śpiewaczego znaleźli się Bogusław Kuśmierczyk (członek zespołu „Sokołów) i Zespół Śpiewaczy „Sokołów” (Krystyna Nartowska, Krystyna Stolarska, Irena Pasińska, Zofia Hernoga, Teresa Styś, Krystyna Kołtonowska, Justyna Mika, Alina Cholewa) działający pod patronatem Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 22-23 sierpnia w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. We wrześniu w Kielcach odbędzie się dodatkowo koncert laureatów i uroczyste wręczenie nagród. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach.

REKLAMA

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *