REKLAMA

Muzyczne popołudnie w Maleńcu

Koło Gospodyń Wiejskich „Nasz Maleniec” oraz Starosta Konecki zapraszają na koncert Urszuli Makosz pn. „Ownt lid – Wieczorna pieśń”, który odbędzie się w Zabytkowym Zakładzie Hutniczym w Maleńcu w sobotę 18 czerwca.

REKLAMA

Urszula Makosz to pieśniarka z Krakowa, w jej zespole grają wybitni muzycy związani m.in. z Piwnicą pod Baranami i krakowskimi teatrami. Jej koncerty charakteryzują się niebywałą energią i instrumentalnymi partiami wirtuozowskimi oraz improwizacyjnymi. W Maleńcu zaprezentuje utwory charakterystyczne dla kultury muzycznej Żydów sefardyjskich, spadkobierców kulturowych Żydów wypędzonych w XVI wieku z Hiszpanii i Portugalii. W pieśniach tych słychać wpływy muzyki hiszpańskiej, arabskiej, greckiej i bałkańskiej. Oprócz pieśni żydowskich usłyszymy też polskie i ukraińskie.

Pieśniarka dała się już poznać konecczanom podczas prowadzenia warsztatów muzycznych dla dzieci i koncertowania w Stajni Artystycznej w Marcinkowie. Po koncercie organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na piknik z tańcami i smakołykami.  Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp jest wolny.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *