REKLAMA

Na Czerwone Gitary przyszły tłumy! Za nami Dni Gminy Fałków [wideo, zdjęcia]

Takich tłumów w Parku Podworskim w Fałkowie już dawno nie było. W sobotę mieszkańcy gminy i nie tylko licznie zebrali się, aby zobaczyć główną gwiazdę wieczoru czyli zespół Czerwone Gitary.

REKLAMA

Zanim swój występ dała kultowa już grupa na wszystkich zebranych czekały mniejsze i większe atrakcje. Gospodarz całej imprezy – wójt gminy Fałków Henryk Konieczny powitał gości:

„Witam bardzo serdecznie wszystkich na corocznym festynie, określonym mianem Dni Fałkowa. Pogoda coraz lepsza, a więc będziemy się bawić wspólnie do późnych godzin. Tego wszystkim serdecznie życzę. Zapraszam oczywiście na gwiazdę wieczoru Czerwone Gitary, jak i na pokaz sztucznych ogni, który potem nastąpi. Pozwólcie Państwo, że wspólnie z Przewodniczącą Rady Gminy powitamy wszystkich gości.”

REKLAMA

Wśród zaproszonych osób znalazł się Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas:

„To jest przede wszystkim święto gminy, święto ludzi, którzy tutaj mieszkają i też okazja unikalna do tego, aby zapoznać się z prezentacją uczniów. Część już mieliśmy okazję zobaczyć. Bardzo serdecznie państwu gratuluję tego rozwoju, tych planów, które macie, panu wójtowi dziękuję za tę współpracę – taką na co dzień, bo jesteśmy już wieloletnimi kolegami na tej niwie samorządowej.”

Dni Gminy Fałków 2016 07

Następnie swoje umiejętności wokalne, taneczne, a także aktorskie zaprezentowali uczniowie ze szkół w Czermnie i Fałkowie. Tego dnia na scenie pojawił się również zespół Rekrut oraz cygańska grupa muzyczna VANESSA I SORBA. Na placu, w rozstawionych kramach można było nabyć hamburgery, kiełbaski z grilla czy watę cukrową. Na najmłodszych czekał m.in. dmuchany zamek.

Pogoda nie była łaskawa, jednak deszcz nie zniechęcił mieszkańców do przyjścia na koncert Czerwonych Gitar. Zespół zaśpiewał wiele znanych przebojów, m.in.: „Historia jednej znajomości”, „Kwiaty we włosach” oraz „Ciągle pada”. To był naprawdę świetny występ. Fałkowianie śpiewali i tańczyli w rytm największych hitów grupy. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu.

Dni Gminy Fałków 2016 12

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *