REKLAMA

Na Konecczyźnie odbędzie się Ogólnopolski Zlot Krajoznawców

Już od poniedziałku (21.08) do niedzieli (28.08) na Konecczyźnie gościć będą główni krajoznawcy Polski z ogólnokrajowymi władzami PTTK-u na czele. W gminie Końskie odbędzie się XLVII Centralny Zlot Krajoznawców. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Wydarzenie to organizowane jest nieprzerwanie od 46 lat w różnych regionach Polski. Tym razem krajoznawcy z różnych zakątków zjadą się do Końskich. –„Do samej gminy Końskie goście przyjadą prawdopodobnie w środę 23-go sierpnia. Natomiast wcześniej zorganizowane zostaną dla nich wycieczki po regionie łódzkim i mazowieckim. W środę jako komandor zlotu przywitam wszystkich w Sielpi, natomiast w restauracji Leliwa w Końskich odbędzie się oficjalne rozpoczęcie.” – opowiedział nam Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie i komandor zlotu.

Podczas pobytu na Konecczyźnie krajoznawcy odwiedzą wszystkie nasze główne atrakcje turystyczne, zwiedzą również inne miejsca w województwie Świętokrzyskim. Już pierwszego dnia przyjdzie im zmierzyć się z naszą trasą pieszą z Nieba przez Piekło do Sielpi, a potem pojawią się między innymi w Muzeum w Maleńcu, Muzeum w Sielpi Wielkiej, Parku Miejskim w Końskich, Kolegiacie im. św. Mikołaja w Końskich, rezerwacie Piekło – Niekłań. Pojadą także nieco dalej – np. do Starachowic i do Chęcin.

REKLAMA

Nadrzędnym celem zlotu jest promocja regionu jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, Prezesa Zarządu Głównego PTTK Romana Bargieła, Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *