REKLAMA

Na rynku praca wre. Pojawiają się nasadzenia! [wideo, zdjęcia]

Nowy konecki rynek nabiera powoli ostatecznego kształtu. Wykonawca, którym jest firma Granit Dariusz Pylak termin umowny na skończenie prac ma do połowy listopada. Obecnie na miejscu wykonywanych jest mnóstwo prac wykończeniowych. 

REKLAMA

Największe roboty są już jednak za wykonawcą. Mowa tu choćby o pracach związanych z instalacjami, robotach ziemnych, jak i większości działań ekip brukarskich. Rynek wciąż nie jest uporządkowany, ale do zamknięcia tej inwestycji pozostały już tak naprawdę detale.

Obecnie kończą się prace przy powstaniu fontanny kaskadowej, która ma być ozdobą tego „salonu miejskiego”. Trwa też porządkowanie zieleni, równanie terenu oraz wykonywanie nowych nasadzeń. Na miejscu zaobserwowaliśmy między innymi sadzonki brzozy, akacji, czy różnych traw i krzewów ozdobnych.

REKLAMA

Rewitalizacja rynku to koszt blisko 6 milionów 400 tysięcy złotych. Ponad 4 miliony 150 tysięcy zł pochodzi z dotacji unijnej. Ostateczny termin zakończenia prac, który narzuca umowa zawarta pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy w Końskich, a wykonawcą to połowa listopada bieżącego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Na rynku praca wre. Pojawiają się nasadzenia! [wideo, zdjęcia]

 1. lutek pisze:

  A drzewa jak „bajobaby” quwa ich mać

 2. Kierowca pisze:

  A tego człowieka co ustawia znaki na rynku powinni posłać do szkoły uczyć się przepisów ruchu drogowego. Postój taksówek na rynku oznakowany odwrotnie niż to mówią przepisy a policja łącznie ze Strażą miejską codziennie tamtędy przejeżdżają i nie widzą tego. W dniu dzisiejszym około godz. 14.00 pod samym tym znakiem zatrzymała się SM chyba z Panią komendant włączyli nawet niebieską sygnalizację świetlną i urządzali sobie z kimś pogaduszki zamiast zainteresować się źle ustawionymi znakami które wprowadzają kierowców w błąd. Przekreślony znak „TAXI” oznacza początek postoju a nie jego koniec. Czyli wolno dokonać postoju przed przekreślonym znakiem D-20 oraz za znakiem D-19 a nie przed nim. Znak D-19 powinien być wykonany dwustronnie i umieszczony przy krawężniku obok miejsca postojowego dla pierwszej taksówki. Znak D-20, oznaczający koniec postoju taksówek oznacza koniec odcinka jezdni, przeznaczonego do postoju taksówek i należy go umieścić na końcu wyznaczonego miejsca postojowego (dla pojazdu taxi). A w Końskich jest odwrotnie. To nie pierwszy taki przypadek poprzednio źle oznakowano parking na ulicy Południowej na przeciwko przychodni gdzie znak nakazywał parkowanie całym samochodem na chodniku zamiast w zatoczce.

 3. Tomek pisze:

  Burmistrz dotrzymał słowa , jest więcej drzew jak wycięto.

 4. Gośka pisze:

  Wykonawca pare miesięcy temu nawiózł gruba warstwę iłowatego czerwonego piasko żwiru. Posadzenie na tym podkładzie z cienka warstwą ziemi drzewek wróży im nieuniknione uschnięcie.

 5. Konski12 pisze:

  Pis rujnuje kraj

 6. Power pisze:

  Mnie by interesowało, co to się stało z tą wierzbą koło Biedronki. Może jakiś radny by się zaintetesował co to się z tymi drzewami dzieje, że takie nietrwałe?

 7. […] Na rynku praca wre. Pojawiają się nasadzeniaNowe fakty w sprawie śmierci 36-latka w BrodachPonad stu uczestników na rajdzie z Afryki do KozowaW miejscowości Luta w gminie Stąporków doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystyBudżet Obywatelski Końskich. Znamy propozycje zadań!Konecka Liga Futbolu 2022. Podsumowano rozgrywki […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *