REKLAMA

Na skwerku stanie billboard prezentujący projekt rynku [wideo]

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański zapowiada postawienie w centrum miasta billboardu, który prezentować ma efekt końcowy przebudowy skwerku na rynek. Porozmawialiśmy z nim oraz kilkoma mieszkańcami na temat kontrowersyjnej inwestycji.

REKLAMA

Instalacja ma za zadanie informować na temat projektu rewitalizacji centrum miasta. Więcej na ten temat pisaliśmy m. in. TUTAJ.

Na koneckiej grupie Facebook’owej pojawiało się wiele negatywnych opinii na temat przebudowy. Zapytaliśmy więc  mieszkańców o ich zdanie w sprawie:

REKLAMA

„Sądzę, że bardzo źle będzie zrobione jeżeli chodzi o całe te wycięte drzewa. Młode będą rosły nie wiadomo ile, także nic cienia tylko pustynia” – powiedział jeden z przechodniów.

„Szczerze wizja mi się naprawdę podoba. Widziałam wszystko w Internecie, na pewno będzie wszystko lepiej wyglądać niż teraz, będzie ładniej. I na pewno przyszłe pokolenia będą miały ładniejszy rynek niż aktualnie jest” – wyraziła swoje zdanie młoda konecczanka.

To jedna z wizualizacji możliwego wyglądu rynku. Billboard ma przedstawiać wersję najbardziej zbliżoną do przyszłego efektu.

Burmistrz Krzysztof Obratański zdaje sobie sprawę z negatywnych opinii na temat projektu, jednak nie zgadza się z nimi i wierzy, że efekt końcowy zostanie odebrany pozytywnie:

„Dzisiaj słowem, które się najczęściej pojawia w odniesieniu do rewitalizacji jest ‚betonoza’, która do planu przebudowy rynku w Końskich pasuje nijak, odmiennie niż rzeczywiście dzieje się to w wielu miastach”

Włodarz podkreśla, że billboard ma za zadanie przede wszystkim rozwiać wątpliwości co do inwestycji, która realizowana jest w centrum miasta i tym samym udowodnić, że rewitalizacja rynku pozytywnie wpłynie na Końskie:

„Nigdy dość informacji, nigdy dość wiedzy na temat tego, co robimy, co zamierzamy robić. Okres pandemiczny bardzo utrudnia spotkania konsultacyjne, spotkania informacyjne. W związku z tym wykorzystanie takiej wielkoprzestrzennej instalacji, która będzie mogła w pewnych detalach przybliżyć przyszły obraz rynku”

Po uzgodnieniu miejsca i wykonaniu instalacji billboard stanie w centrum miasta. Obecnie wykonawca prowadzi rozmowy z właścicielami budynków, które mogłyby potencjalnie przysłużyć się ekspozycji. Gmina chce do tego celu wykorzystać Dom Rzemiosła przy ulicy Hubala, budynek Spółdzielni Samopomoc Chłopska przy skrzyżowaniu ulic Pocztowej i ks. Granata albo Spółdzielczy Dom Handlowy PSS Społem przy ulicy Piłsudskiego.

O postępie całej inwestycji będziemy informować Państwa na bieżąco.

REKLAMA

3 thoughts on “Na skwerku stanie billboard prezentujący projekt rynku [wideo]

  1. Pewnie że ,,betonoza”.Wycięli drzewa,zlikwidują klomby i trawniki,wszędzie położą beton.Ale ,,włodarz” ma wizję i nikt go nie przekona że będzie ,,betonoza”.

  2. Pingback: Jasna elewacja domu – na co zwrócić uwagę? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *