REKLAMA

Na świętokrzyskich drogach jest bezpieczniej?

Według policyjnych danych na świętokrzyskich drogach jest o wiele bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Mniej wypadków to także mniej osób zabitych i rannych. 

REKLAMA

84-24210

Co może być przyczyną polepszenia sytuacji na drodze? Wiele profilaktycznych działań przeprowadzanych w gronie dzieci i dorosłych oraz zmiany przepisów ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę rok 2014 na drogach województwa świętokrzyskiego o 20. zmalała liczba wypadków. W roku ubiegłym zginęło o 33 osoby mniej, natomiast o 20 osób zmniejszyła się liczba rannych. Biorąc pod uwagę powyższe dane odnośnie mniejszej liczby osób poszkodowanych w wypadkach, wyraźnie można zauważyć, że świadomość użytkowników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa stale wzrasta.

REKLAMA

Pomimo tych pozytywnych informacji, policjanci nadal apelują aby kierowcy nie ulegali rutynie i cały czas przestrzegali zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, alkohol i nieprawidłowo wykonywane manewry na drodze nie są dobrym sprzymierzeńcem kierowców.

Piesi i rowerzyści powinni pamiętać, że ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nich samych. Zasada ,,widzieć i być widocznym’’ powinna być hasłem przewodnim każdego użytkownika ruchu drogowego.

Źródło: KPP Końskie

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *