REKLAMA

Na Warsztatowej jest już nowa nawierzchnia! [wideo, zdjęcia]

Jest już nowa nawierzchnia bitumiczna na ulicy Warsztatowej w Końskich. To trakt, który bardzo długo czekał na remont. Dotychczas ulica Warsztatowa była wyłącznie utwardzona, a mieszkańcy skarżyli się na ciągły kurz i nierówności w drodze. 

REKLAMA

Warsztatowa przez lata była w posiadaniu Skarbu Państwa. W związku z tym gmina nie mogła jej remontować. To jednak zmieniło się w ostatnich latach i niemal od razu samorząd przystąpił do tworzenia montażu finansowego dla tego przedsięwzięcia. Od wiosny w tym miejscu budowano kanalizację sanitarną, a po zakończeniu tych prac na miejsce mogli wejść drogowcy. Ostatnie tygodnie na tym odcinku to intensywne roboty drogowe. Teraz jest już wykonana asfaltowa nawierzchnia jezdni z poboczami wysypanymi kruszywem, długość nowej drogi to około 350 metrów. Drogowcy muszą jeszcze tylko umieścić oznakowanie poziome oraz pionowe.

Dla Warsztatowej udało się uzyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu chociaż całość prac to koszt niemal 280 tysięcy złotych, to gmina Końskie dorzuca od siebie tylko 60 tys zł.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *