REKLAMA

Na Wszystkich Świętych w Końskich ruch będzie jednokierunkowy. Wielkie zmiany za rok [wideo]

Wzorem lat ubiegłych i tym razem na Święto Zmarłych w okolicach cmentarza w Końskich ruch drogowy prowadzony będzie jednokierunkowo. Gmina Końskie już dziś zapowiada rewolucję drogową za rok. Cel jest taki by choć część mieszkańców z samochodów przesiadła się do zbiorowej komunikacji. 

REKLAMA

Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem 1 listopada do cmentarza w Końskich dojedziemy tylko od ulicy Partyzantów. Powrót zorganizowany będzie ulicą Izabelowską oraz przez miejscowość Izabelów –„Organizacja ruchu drogowego na święta jest od lat uzgadniana z Komendą Powiatową Policji w Końskich, z wydziałem ruchu drogowego. Wykorzystujemy wszystkie doświadczenia z tych lat. Zatwierdzony jest projekt organizacji, on zostanie ogłoszony. Ulice będą jednokierunkowe. Wjazd będzie możliwy od strony ulicy Partyzantów ulicą Browarną tylko w kierunku na cmentarz. Wyjazd stamtąd będzie realizowany przez ulicę Izabelowską, drogę do Izabelowa, a potem na Stadnicką Wolę i wyjazd na Południowej. To pozwoli na to by uniknąć nadmiernego zagęszczenia samochodów i ewentualnych kolizji” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

 

Natomiast już w przyszłym roku włodarze gminy planują zupełnie zmienić ruch wokół cmentarza. Premiowany ma być transport autobusowy –„Już dzisiaj przymierzamy się do tego by odmiennie niż do tej pory zorganizować ruch autobusowy w przyszłym roku na Wszystkich Świętych. Mamy nadzieję, że nie będzie ograniczeń związanych z pandemią, a autobusy będą zabierać wszystkich zainteresowanych. Po drugie będzie już po zakończeniu i odebraniu przebudowa ulicy Izabelowskiej, co zwiększy przepustowość dróg w okolicy cmentarza. To mam nadzieję spowoduje, że uda nam się przekonać część zainteresowanych by zrezygnowali z własnych samochodów i na cmentarz wybrali się autobusem” – tłumaczy burmistrz Krzysztof Obratański.

W związku z tym pojawić ma się między innymi specjalny buspas.  Z kolei przebudowa drogi od cmentarza do Stadnickiej Woli wygeneruje więcej miejsc parkingowych. Wszystko to ma uczynić ruch wokół cmentarza płynniejszym – zwłaszcza w okresie w pobliżu Święta Zmarłych. Przypominamy też przez przez cały tydzień poprzedzający Wszystkich Świętych w gminie Końskie funkcjonuje bezpłatna komunikacja autobusowa na cmentarza. Więcej o tym i rozkłady jazdy znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *