REKLAMA

Nabór do Szkoły Muzycznej w Końskich! Poznajcie tę placówkę [wideo]

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I st. w KOŃSKICH ogłasza nabór na rok szkolny 2021-2022. Serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Szkoła proponuje darmową naukę gry na  instrumentach: fortepian, gitara, saksofon, flet, trąbka, skrzypce, wiolonczela, akordeon.

REKLAMA

Szkoła zapewnia naukę pod okiem muzyków-profesjonalistów, wysoki poziom nauczania, przygotowanie do nauki w szkołach II stopnia.
Informacje o rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły www.psm1.zkonskich.pl.

Edukacja w szkole muzycznej niesie za sobą wiele korzyści. Gra na instrumencie oraz ogólne zajęcia muzyczne, zapewniają wszechstronny rozwój intelektualny dziecka. Muzyczna edukacja wpływa również na szybsze przyswajanie wiedzy ogólnej, sprawia, że dziecko jest pogodne i otwarte na innych ludzi, co z kolei pozytywnie wpływa na jego kontakty interpersonalne, nie tylko w grupie rówieśniczej.
Gra na instrumencie kształtuje pamięć słuchową, wzrokową, logiczną i zdolności manualne. Rozwój słuchu muzycznego jest podstawą szybszego uczenia się języków obcych, a kojarzenie znaku z dźwiękiem przyspiesza opanowanie umiejętności czytania. Poprawiają się również zdolności w zakresie nauk ścisłych. Dzieci podczas lekcji gry najpierw instynktownie, a następnie świadomie dodają i odejmują, znajomość nut i rytmu ułatwia naturalne rozumienie ułamków. Ponadto, umiejętnie dobrana muzyka wycisza emocje negatywne i pobudza pozytywne.

REKLAMA

Najprawdopodobniej od września 2022 roku szkoła będzie miała nową siedzibę przy ul. Partyzantów 9. Dzięki temu znacznie poprawią się warunki w jakich będą pracować jej uczniowie i nauczyciele. Zapraszamy! 

Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Końskich
ul. MJR. HUBALA 9, 26-200 KOŃSKIE,  tel./fax 41 372 36 16, e-mail: [email protected]; Facebook – TUTAJ

ogłoszenie płatne

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *