REKLAMA

Nadchodzi załamanie pogody. Będzie mocno wiało

Na zachodnią i północną Europą szaleje obecnie orkan Sabine, a na poniedziałek oraz wtorek zapowiadane jest jego dotarcia nad Polskę – w tym także do województwa świętokrzyskiego. Już dziś da się odczuć silniejsze podmuchy wiatru, ale apogeum tego zjawiska ma mieć miejsce w poniedziałek i wtorek. 

REKLAMA

„Silny wiatr wkroczy do Polski w nocy z niedzieli na poniedziałek a do województwa Świętokrzyskiego w godzinach porannych. Według prognoz modeli numerycznych porywy wiatru osiągną w naszym województwie 80-90 km/h. Niewykluczone będą także punktowe burze z porywami wiatru do 100 km/h i przelotnymi ale ulewnymi opadami deszczu” – informują twórcy fanpage Storm Chasers Świętokrzyskie – Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami.

REKLAMA

Warto więc zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Należy uważać także poruszając się autami – silne podmuchy mogą zmienić tor jazdy, a na drogach mogą wystąpić utrudnienia spowodowane np. naniesionymi gałęziami czy konarami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał II stopień ostrzeżenia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *