REKLAMA

WIDEO: Nagrywali teledysk do III edycji Rap Lokalu. Klip już w październiku!

W sobotę na parkingu przy stadionie OSiR w Końskich raperzy z naszego regionu spotkali się by nagrać teledysk do utworu powstałego w ramach III edycji Rap Lokal Końskie. Akcji, podobnie jak w poprzednich latach, towarzyszyć będzie zbiórka na cel charytatywny oraz jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna – koncert. Organizatorzy jednak jeszcze nie zdecydowali, na jaki cel tym razem będą zbierać.

REKLAMA

 

W powstawanie utworu zaangażowało się około dwudziestu artystów z naszego regionu, którym przewodzili twórca Rap Lokalu Krzysztof „ESTE” Łyszkowski oraz organizator koneckiej edycji Grzegorz „Kovaleffsky” Kowalewski. Podczas nagrywania teledysku obecni byli poseł na Sejm RP Mariusz Gosek i Zastępca Dyrektora w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Piotr Kisiel.

REKLAMA

O tym, czym jest Rap Lokal opowiedział nam jego inicjator – Krzysztof ESTE Łyszkowski –„Rap Lokal powstał w 2016 roku w Pabianicach – mieście z którego pochodzę. Organizowaliśmy koncert hip-hopowy łączący podziemnych, lokalnych raperów. Postanowiliśmy przekazać zysk z koncertu na cel charytatywny i tak napędziliśmy całą kulę śnieżną, która teraz ląduje w Końskich” – opowiada nam ESTE.

Tegoroczna edycja Rap Lokalu została zorganizowana bardzo spontanicznie. Początkowo miała się wcale nie odbyć ze względu na epidemię, która utrudnia realizowanie takich inicjatyw –„Wrzuciłem informację na Facebooku dosłownie dwa tygodnie temu, że nagrywamy, także szybkie wytyczne, nagrywanie wokali, każdy się spiął, ale nie wszyscy mogli dotrzeć” – dodaje Kovaleffsky.

O tło teledysku zadbali miłośnicy czterech kółek z grupy Konecki Motopiknik, którzy udostępnili swoje zjawiskowe auta. Ponadto driftujące za raperami bmw zadbało o wzbogacenie ujęć w dużą ilość dymu oraz akcję na drugim planie. Na parkingu przed stadionem OSiR w to sobotnie popołudnie wśród muzyków panowała świetna atmosfera, a dodatkowo przychodziły także osoby z zewnątrz chcące wystąpić w teledysku lub po prostu obserwować powstawanie klipu.

Jak się okazało, poseł na Sejm RP Mariusz Gosek jest miłośnikiem takich brzmień i widzi duży potencjał w inicjatywie Rap Lokalu –„To jest wydarzenie ważne nie tylko dla lokalnej społeczności ale i regionu świętokrzyskiego. Wszyscy pamiętamy Liroy’a, na którym się wychowywałem, pamiętamy takie hity jak Scyzoryk czy Scoobiedoo i to była nasza młodość, nasze dzieciństwo. Rap jest ciągle żywy, ja do rapu ciągle wracam i rapu słucham” – mówił nam Mariusz Gosek.

Oczywiście z Rap Lokalem – zarówno poprzednimi koneckimi edycjami, jak i akcjami w pozostałych miastach w całej Polsce wiąże się zbiórka na cele charytatywne. Na co będą zbierać raperzy z Końskich? –„Celu w Końskich jeszcze nie mamy ustalonego. 2020 jest takim specyficznym rokiem, że niczego nie możemy być pewni. Nie wiemy, czy impreza się odbędzie. Mamy nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie, trzymamy się planu, kręcimy klip, mamy numer i promujemy wydarzenie” – mówi nam ESTE.

Inicjatywa Rap Lokal Końskie bardzo dobrze przyjęła się w poprzednich latach. Liczymy, że również w tym roku spotka się z dużym zainteresowaniem, a koncert mimo epidemii uda się zorganizować. Niemal pewny sukcesu akcji jest poseł Mariusz Gosek –„Nawet i koronawirus nie powstrzyma tych pasjonatów rapu. Oczywiście z pewnymi obostrzeniami koncert się odbędzie” – twierdzi Mariusz Gosek.

Do akcji zapoczątkowanej w Pabianicach z każdą kolejną edycją przyłączają się kolejne miasta –„Pabianice, Końskie, Jarocin i Włoszczowa – nowe miasto, które dołączyło w tym roku do nas. Cztery miasta” – dodaje ESTE.

Grzegorz Kowalewski zapewnia nas, że Rap Lokal stanie się już coroczną tradycją lokalnych hip-hopowców i raperów –„Powiedziałem, że nie odpuszczę. Troszeczkę się poddałem w tym roku, ale ESTE mnie zmotywował i mówi „nie no, stary musisz cisnąć, ja robię w Pabianicach 8 edycję, nie możesz przerywać”. Róbmy to, nieważne co się dzieje. Ludzie są chętni, pytają się, chcą to robić więc to robimy i będziemy robić do końca” – opowiada nam Kovaleffsky.

„Ważne jest to, że zawsze wspierane poprzez tę inicjatywę są osoby potrzebujące. Zawsze te pieniążki pozyskiwane w ramach tej akcji przekazywane są na jakiś charytatywny cel i to jest niezwykle cenne, bo to dobro zawsze wraca” – dodaje poseł  Mariusz Gosek.

Prawdopodobnie efekty sobotniej pracy raperów będziemy mogli ujrzeć już w październiku, a na listopad lub grudzień przewidziany jest premierowy koncert. Będziemy o tym Państwa informować na bieżąco.

Zdjęcia (K. Olesiński):

 

REKLAMA

One thought on “WIDEO: Nagrywali teledysk do III edycji Rap Lokalu. Klip już w październiku!

  1. Pingback: Można już oglądać teledysk Rap Lokal 3 Końskie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *