REKLAMA

Najlepsi uczniowie z języka niemieckiego nagrodzeni [zdjęcia]

W piątek (8 grudnia) w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich spotkali się nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych powiatu koneckiego, którzy uczestniczyli w tegorocznych Powiatowych Konkursach Języka Niemieckiego.

REKLAMA

Finałowi tych konkursów połączono z Dniem Języka Niemieckiego. Gościem specjalnym był Ralf Arzt z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, który prezentował tradycje świąteczne z różnych rejonów Niemiec. Uczniowie i zaproszeni goście dowiedzieli się m.in. skąd pochodzi tradycja przygotowania wieńca adwentowego i jakie potrawy świąteczne jada się na północy i na południu kraju.

REKLAMA

„Niewątpliwym hitem tych warsztatów był quiz internetowy, który każdy uczestnik mógł wykonać na własnym telefonie i w ten sposób sprawdzić swoją wiedzę” – powiedziała organizatorka i koordynatorka konkursów Danuta Zaborowska- Szymusik.

W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego udział wzięło 92. uczniów klas gimnazjalnych z 9. szkół powiatu koneckiego. W gronie najlepszych znalazło się 23. uczniów ze szkół w Radoszycach, Gowarczowie, Stadnickiej Woli, Stąporkowie, Fałkowie oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich. Wszyscy oni otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie.

Laureatami III miejsca zostali:
Maja Mirecka ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie
Agnieszka Trojanowska i Emilia Młodawska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich
Julia Wąsik z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
Daria Ciupa, Katarzyna Lachowska, Mateusz Kałuziński Julia Wydra, Marta Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach
Miłosz Sobczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Stąporkowie.

Laureatami II miejsca zostali:
Julia Makuch – Szkoła Podstawowa w Gowarczowie
Zuzanna Dziuba, Dominik Szteleblak i Nadia Łuszczyńska z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli

Laureatami I miejsca zostali:
Agata Kowalska – z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli
Alicja Szemberg i Dawid Lewosiński – ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach

Rozstrzygnięto również konkurs pn. „Weihnachten”na najładniejszą kartkę świąteczną. Prace zgłosiło 80 uczniów z 10 szkół podstawowych z powiatu. Przyznano 6 wyróżnień, a I miejsce przypadło równorzędnie dla: Katarzyny Szokalskiej z Fałkowa, Emilii Zimnej z Radoszyc, Karoliny Antoniak ze Stąporkowa, Bartłomieja Michałowskiego z Gowarczowa, Aleksandry Gil z ZPO w Stadnickiej Woli.

W trakcie tego dnia wytypowano także zwycięzców Szkolnego Konkursu Kulinarnego na najpiękniejsze ciasta ze świątecznymi dekoracjami, w którym udział wzięli uczniowie I LO. Nauczyciele wybrali najsmaczniejsze wypieki, a ich autorami byli: Jakub Lachowski z IIE – I miejsce, Jakub Wawrzyńców z II C – II miejsce i Wiktoria Sadlińska z IIE – III miejsce.

Zdjęcia (archiwum szkolne I LO):

REKLAMA

One thought on “Najlepsi uczniowie z języka niemieckiego nagrodzeni [zdjęcia]

  1. Pingback: Dzień Języka Niemieckiego | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *