REKLAMA

Najmłodsi z Przedszkola nr 3 w Końskich obchodzili Święto Niepodległości [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Przedszkolu nr 3 w Końskich odbyło się przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Dzieci tańczyły, śpiewały patriotyczne pieśni oraz recytowały wiersze.

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęto od odczytania listu od prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym dziękował dzieciom oraz wychowawcom za udział i podjęte inicjatywny w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pod tytułem „Piękna Nasza Polska Cała” –„Dziękuję za Wasz zapał oraz imponujące dokonania. Wasza pomysłowość, ale i skuteczna praca sprawiły, że udało się w piękny sposób uczcić święto odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. To bardzo istotne dla trwania narodu, żeby dobrze znać rodzimą historię i tradycję. Żeby odwoływać się do wspaniałych postaw i czynów naszych przodków. Patrząc w przyszłość, zawsze miejcie w pamięci te chwalebne wydarzenia i wybitne postacie polskich dziejów. Niech przypomina Wam o tym flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjmijcie, proszę, ten czcigodny symbol naszej tożsamości, znak przynależności do polskiej wspólnoty. Niech będzie ona stale obecna pośród was, a szczególnie w czasie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – jubileuszu, który łączy wszystkich Polaków w kraju i na świecie” – czytała list od prezydenta RP Andrzeja Dudy Karolina Michalska.

REKLAMA

Patriotyczna i podniosła atmosfera towarzyszyła występom przedszkolaków. Mali artyści rozpoczęli uroczystość polonezem. Następnie prezentowały wiersze, piosenki o tematyce patriotycznej, a także tańce narodowe. Program artystyczny został przygotowany przez wychowawczynie Karolinę Michalską oraz Agnieszkę Orman. Na koniec dzieci wręczyły wszystkim przybyłym gościom niespodziankę – własnoręcznie ozdobione biało-czerwone ciasteczka w kształcie serduszka.

W uroczystości wzięli udział: wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński, dyrektor Przedszkola nr 3 w Końskich Barbara Gawrońska, rada rodziców, rodzice i bliscy dzieci z grupy „Krasnoludki” oraz społeczność przedszkolna.

Narodowe Święto Niepodległości to ważne obchody, które mają na celu kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, jak również uczenie dzieci poszanowania i miłości do Ojczyzny oraz symboli narodowych. W czwartek w Przedszkolu nr 3 w Końskich wspólnie przeżywano piękne i podniosłe chwile dla Polski.

Poniżej publikujemy pełną treść listu od prezydenta RP Andrzeja Dudy:

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *