REKLAMA

Najwytrwalsi piechurzy wyruszyli na trasę maratonu z Sielpi [wideo, zdjęcia]

W sobotę o 7:00 na trasę XXIX Koneckiego Pieszego Maratonu wyruszyło blisko 150 piechurów z całej Polski. Wśród nich zdecydowanie mniej liczną grupę stanowili uczestnicy, którzy postanowili maraton pokonać biegnąc. Trasa tegorocznej imprezy wiedzie przez gminy Końskie, Ruda Maleniecka i Radoszyce. 

REKLAMA

Z uwagi na prognozowane upały organizatorzy z koneckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przesunęli start maratonu już na godzinę 7:00. To w żaden sposób nie przeszkadzało uczestnikom, którzy w dużej ilości zameldowali się na punkcie początkowej.

Do Sielpi dotarło około 150 piechurów z wielu miast Polski. Dominowali turyści ze świętokrzyskiego, czy łódzkiego, ale nie zabrakło też osób z innych regionów. Przypomnijmy, że Konecki Maraton Pieszy to impreza zaliczana do prestiżowego cyklu Superpiechura Świętokrzyskiego.

REKLAMA

Tegoroczna trasa wiedzie z Sielpi przez takie miejscowości jak Cieklińsko, Ruda Maleniecka, Lipa, Szkucin, Radoszyce. Kończy się ponownie w Sielpi, w gościnnym Ośrodku Bartek. Organizatorzy będą czekać na ostatnich wędrujących do godziny 22:00.

Uczestnikom zgłoszeni w terminie na mecie otrzymują dyplom za udział w maratonie, pamiątkowy, odlewany medal za pokonanie 50 km i słodki poczęstunek. Na starcie każdy odebrał numer startowy i znaczek okolicznościowy. Na zakończenie piechurzy będą brali udział w zorganizowanym przez PTTK Końskie losowaniu upominków.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Najwytrwalsi piechurzy wyruszyli na trasę maratonu z Sielpi [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Rozpoczęcie sezonu w Sielpi 2021 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *