REKLAMA

Narodowe Czytanie. ‚Moralność pani Dulskiej’ wybrzmiała w Radoszycach [zdjęcia]

Już po raz piąty gmina Radoszyce włączyła się do akcji Narodowego Czytania. Mieszkańcy czytali fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

REKLAMA

Spotkanie w ramach Narodowego Czytania odbyło się w piątek w Domu Kultury w Radoszycach. Organizatorem wydarzenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Radoszycach na czele z Elżbietą Staciwą oraz Ewą Laskowską. Przewodniczący Rady Miejskiej Marian Jankowski przybliżył przybyłym na spotkanie mieszkańcom sylwetkę Gabrieli Zapolskiej. Następnie odczytano wyznaczone fragmenty „Moralności pani Dulskiej”. W wydarzeniu uczestniczyli również młodzi wolontariusze: Piotr Anioł i Kamil Bąba.

REKLAMA

Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, nowele polskie oraz „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Zdjęcia (UMiG Radoszyce):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *