REKLAMA

Nasi artyści uświetnili Dni Šali na Słowacji [wideo, zdjęcia]

Wokalistki z Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich uświetniły Šalinskie Hody 2021 czyli Dni Šali, partnerskiego miasta Końskich. Święto słowackiego miasta odbywało się w miniony weekend.

REKLAMA

Słowacka Šala to jedno z kilku partnerskich miast Końskich. Od wielu lat, dzięki podpisanym umowom, spotykają się ze sobą nie tylko samorządowcy, ale także przedsiębiorcy, sportowcy, artyści. Podczas różnego rodzaju lokalnych uroczystości Słowacy przyjeżdżają do Końskich, a konecczanie odwiedzają Šalę.

Tak było w miniony weekend, kiedy odbywały się Dni Šali. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Końskich: burmistrz Krzysztof Obratański, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Jerzy Rąbalski oraz przedstawicielki Miejsko – Gminnego Domu Kultury: wokalistki Alicja Woldańska, Maria Frączyk i Patrycja Dukat pod opieką Anny Wiadernej.

REKLAMA

Wokalistki wystąpiły podczas sobotniego koncertu, gdzie zaprezentowały się w dwóch odsłonach: nowoczesnych światowych hitach i polskiej muzyce folklorystycznej. Autorem aranżacji utworów jest instruktor muzyczny domu kultury Roman Cieślak. Zarówno aranżacje jak i koneckie wokalistki bardzo podobały się słowackiej publiczności.

Zdjęcia (Jerzy Rąbalski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *