Nasi karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy do Rumunii! [zdjęcia]

Z czterema wywalczonymi prawami startu w Mistrzostwach Europy, które w listopadzie odbędą się w Rumunii wrócili z turnieju kwalifikacyjnego w Ełku karatecy z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

Zawody przeprowadzone w niedzielę w województwie warmińsko-mazurskim były bardzo udane dla naszych młodych wojowników. Do kwalifikacji stanęła piątka zawodników z Końskich. Oliwia Małecka wygrała swoją kategorię i otrzymała kwalifikację w kategorii do 55 kg juniorek, podobnie Filip Nowocień, który zakwalifikował się w kategorii -80 kg juniorów oraz Jakub Owczarek w kategorii -75 kg kadetów.

Kwalifikację na Mistrzostwa Europy otrzymała również Amelia Łyczek. Prawo startu w Rumunii jej dało drugie miejsce zdobyte w kategorii -65kg kadetek. Martyna Białecka, która zdobyła brązowy medal w kat. -60kg niestety nie weszła do reprezentacji, bowiem kwalifikację do Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych gwarantowało tylko wejście do finału na turnieju w Ełku.

Gratulujemy naszym zawodnikom i już teraz ściskamy kciuki za sukcesy w listopadzie podczas zawodów w Rumunii.

One thought on “Nasi karatecy pojadą na Mistrzostwa Europy do Rumunii! [zdjęcia]

1. […] Z sekcji Skarżyskiego Klubu Sportów Walki z Niekłania Wielkiego w kategorii kadet wystartowała Julia Domagała. Zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal. Niestety nie dało jej to kwalifikacji do ME, gdyż te były zarezerwowane dla dwójki finalistów. Przypomnijmy, że na tym samym turnieju aż czterech zawodników Koneckiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyło sobie prawo startu na europejskim czempionacie w Rumunii – o tym TUTAJ. […]